Zihin Yorgunluğuna Ne iyi Gelir iyi Gelen Bitkiler

0
453
Okunma

Kimileri için stresli yaşam, kimileri için ise iş hayatı tam anlamı ile bir kabus olur. Böyle durumlarda bazen unutkanlık baş gösterir. Unutkanlığın nedeni ise genelde zihin yorgunluğu olarak belirtilir.

Diğer adıyla beyin yorgunluğu olarak bilinen bu rahatsızlık için bakalım ne iyi gelir ve iyi gelen alternatif ve doğal tedavi yöntemleri nelerdir beraber okuyalım.

Zihin Yorgunluğuna Ne iyi Gelir? Bu yazımda sizlere zihin yorgunluğuna karşı iyi gelen bitkisel çözümleri ve tedavi yöntemlerini anlatmaya çalışacağız. Sizde bu sayede zihin yorgunluğuna kesin çözüm sağlamış olacaksınız.

– Her sabah bir çorba kaşığı dövülmüş çörek otu, 2 çorba kaşığı süzme bal ile karıştırılıp yenir. Erkekler bu oranı iki katına çıkarabilir.

– Bir bardak sıcak suya, bir çorba kaşığı süzme bal ile bir kahve kaşığı dövülmüş turp tohumu karıştırılıp içilir.

– Yarım kilo temizlenmiş ve ayıklanmış balık, bir litre suda haşlanıp süzülür. Suyundan bir su bardağı tok olarak içilir. Zaten aç karnına içmeye çalışırsanız mide bulantısı sorunu yaşarsınız.

– 2 adet elma ile 2 adet kerevizin suları çıkarılıp karıştırıldıktan sonra tok karnına içilir.

– Ayrıca pekmez içmek de çok faydalıdır. Bu konuda özellikle Kırşehir pekmezi size tavsiyemdir.

Beyin Yorgunluğu için Öneriler: Beyin yorgunluğu yaşamamak için düzenli beslenmek ve öğünleri atlamamak gerekmektedir. Zihin yorgunluğu yaşayan kişilerde unutkanlık görüldüğü unutulmamalıdır.

Bununla başa çıkabilmek için ceviz, fındık, damarlı yeşil sebzeler ve zeytinyağlı yiyecekleri tüketmek önemlidir. Bunların yanında B, C ve E vitaminleri desteği ya da bu vitaminleri içeren besinlerin tüketilmesi ihmal edilmemelidir. Sporun da beyin yorgunluğuna iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Günlük yapılan egzersizler özellikle unutkanlık yaşanmasının önüne geçebilmektedir.

ZİHİN YORGUNLUĞU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

zihin-yorgunluguna-karsi-karanfil-kuru

Bu yazı zihin yorgunluğuna iyi gelen yiyecekler bitkiler ne iyi gelir dua karşı karanfil çayı doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi son çare evde için bitkiler dua vitamin çay nasıl geçer tedavi edilir beyin yorgunluğuna iyi gelen müzikler bitki çayları ilaçlar nasıl geçer anlaşılır giderilir beyin yorgunluğu için hangi doktora gidilir öneriler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın