Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları Zararları Hazırlanışı

Malum ki gün geçtikçe bitkisel çaylar hayatımızda daha çok yer etmeye başladı. Hal böyle olunca akla hayale gelmeyecek bitkisel çayları tanıma ve tatma fırsatı buluyoruz. İşte zeytin yaprağı çayı da bu konuda güzel bir örnek.

Bu yazımızda zeytin yaprağı çayının hazırlanışını ve faydalarını sizlere anlatmak istiyorum. Sakın bu çayı önemsiz olarak görmeyin, gerçekten de oldukça fazla konuda yardımcı tedavi niteliği taşıyor.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır: Aktarlarda bulabileceğiniz kurutulmuş zeytin yaprağını ya da evde kendi kurutulan yaprakları çay hazırlamak için kullanabilirsiniz. 2 bardak zeytin yaprağı çayı için 2-3 çay kaşığı yaprak yeterli olacaktır. Yaprakları biraz ufalayarak kaynamış suya atın ve 5-10 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzüp çayınızı içebilirsiniz. Etkisini görmek için günde 2-3 bardak tok karnına tüketebilirsiniz.

Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları: Bakterilerden korunmak için kullanılır, Antibiyotik özelliği vardır, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Soğuk algınlığına iyi gelir, Kan basıncını düşürür, Kan şekerini düşürür, Kötü kolesterolü düşürür.

Zeytin Yaprağının Yan Etkileri: Zeytin yaprağı ekstresi ve çayı kullanımının yan etkileri konusunda kaynak sayısı ne yazık ki çok azdır. Bu nedenle gebelik ve emzirme dönemindeki kadınların bu çayı kullanması tavsiye edilmez.

Safra taşınız varsa doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Şeker ve tansiyon hastalarının zeytin yaprağı çayı içmeye başlamadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekir. Çünkü çay şeker ve tansiyon ilaçları ile etkileşime geçerek bu ilaçların etkisini tehlikeli boyutlarda arttırabilir. Bu hastalıklar dışında kalan bir hastalık nedeniyle düzenli olarak ilaç kullananların tedbiri elden bırakmamak adına doktora danışması tavsiye edilir

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

zeytin-yapragi-cayi-ne-ise-yarar

Bu yazı zeytin yaprağı çayının faydaları zararları yararları hazırlanışı zayıflatır mı yan etkileri nasıl içilir yapılır demlenir tüketilir ne işe yarar ne zaman ne kadar içilmeli nerede satılır ne kadar fiyatı kalorisi besin değeri nedir nerelerde bulunur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: zeytin yaprağı ekstraktı yan etkileri, zeytin yaprağının yan etkileri, zeytin yaprağının zararları, zeytin yapragi ekdtresinin zarsrlari, zeytin yaprağı zararları

3 Comments on Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları Zararları Hazırlanışı

  1. Bende kolestrol için bir bardak zeytin yaprağı çayı içtim fakat beni sersem atı çok halsiz eti diye bıraktimktim

  2. Zeytin yapraģı sıvı ekstraktı aldım fakat bende siskinlik yaptı ve 2 5 gun kullandım 2 kilo fazla ciktim Ozellikle kilo vermek amacı ile almistim fakat nerdeyse 2 kilo aldım acaba nasıl kullanmam lazım ben ac karnına alıyorum bir tatlı kasigi tskkurler

    • Merhaba, ben de 2 şişe kullandım, kolestrole çok iyi geldi , kalp sağlığı için harika bir ürün Allaha şükür. ..Ancak bende de kilo yaptı, 2 şişe bana 5 kilo aldırdi , ben tok karnına içtim

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.