Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları Zararları Hazırlanışı

5
1484
Okunma

Malum ki gün geçtikçe bitkisel çaylar hayatımızda daha çok yer etmeye başladı. Hal böyle olunca akla hayale gelmeyecek bitkisel çayları tanıma ve tatma fırsatı buluyoruz. İşte zeytin yaprağı çayı da bu konuda güzel bir örnek.

Bu yazımızda zeytin yaprağı çayının hazırlanışını ve faydalarını sizlere anlatmak istiyorum. Sakın bu çayı önemsiz olarak görmeyin, gerçekten de oldukça fazla konuda yardımcı tedavi niteliği taşıyor.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır: Aktarlarda bulabileceğiniz kurutulmuş zeytin yaprağını ya da evde kendi kurutulan yaprakları çay hazırlamak için kullanabilirsiniz. 2 bardak zeytin yaprağı çayı için 2-3 çay kaşığı yaprak yeterli olacaktır. Yaprakları biraz ufalayarak kaynamış suya atın ve 5-10 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzüp çayınızı içebilirsiniz. Etkisini görmek için günde 2-3 bardak tok karnına tüketebilirsiniz.

Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları: Bakterilerden korunmak için kullanılır, Antibiyotik özelliği vardır, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Soğuk algınlığına iyi gelir, Kan basıncını düşürür, Kan şekerini düşürür, Kötü kolesterolü düşürür.

Zeytin Yaprağının Yan Etkileri: Zeytin yaprağı ekstresi ve çayı kullanımının yan etkileri konusunda kaynak sayısı ne yazık ki çok azdır. Bu nedenle gebelik ve emzirme dönemindeki kadınların bu çayı kullanması tavsiye edilmez.

Safra taşınız varsa doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Şeker ve tansiyon hastalarının zeytin yaprağı çayı içmeye başlamadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekir. Çünkü çay şeker ve tansiyon ilaçları ile etkileşime geçerek bu ilaçların etkisini tehlikeli boyutlarda arttırabilir. Bu hastalıklar dışında kalan bir hastalık nedeniyle düzenli olarak ilaç kullananların tedbiri elden bırakmamak adına doktora danışması tavsiye edilir

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

zeytin-yapragi-cayi-ne-ise-yarar

Bu yazı zeytin yaprağı çayının faydaları zararları yararları hazırlanışı zayıflatır mı yan etkileri nasıl hazırlanır tarifi içilir yapılır demlenir tüketilir nelere iyi gelir neye yarar ne işe yarar ne zaman ne kadar içilmeli nerede satılır ne kadar fiyatı kalorisi besin değeri nedir nerelerde bulunur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: zeytin yaprağı ekstraktı yan etkileri, zeytin yaprağının yan etkileri, zeytin yaprağı çayını kimler içemez, zeytin yapragının zararı

5 YORUMLAR

  1. Zeytin yapraģı sıvı ekstraktı aldım fakat bende siskinlik yaptı ve 2 5 gun kullandım 2 kilo fazla ciktim Ozellikle kilo vermek amacı ile almistim fakat nerdeyse 2 kilo aldım acaba nasıl kullanmam lazım ben ac karnına alıyorum bir tatlı kasigi tskkurler

    • Merhaba, ben de 2 şişe kullandım, kolestrole çok iyi geldi , kalp sağlığı için harika bir ürün Allaha şükür. ..Ancak bende de kilo yaptı, 2 şişe bana 5 kilo aldırdi , ben tok karnına içtim

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın