Zerdeçal Suyu Tarifi Nasıl Yapılır

0
465
Okunma

Bugün sanırım içimdeki zerdeçal sevgisi ortaya çıktı tamamen. Sizlere ilk önce zerdeçal bitkisinin faydaları ve yararlarını, daha sonra ise zerdeçal çayının yapılışını ve faydalarını anlattık.

Bu yazımızda ise zerdeçal suyunun faydalarını ve kullanımını anlatmak istiyorum. Aslına bakarsanız diğer yazılarda olduğu gibi paylaşımı çok uzun tutmayacağım. Zaten konu içi linkler ile diğer zerdeçal konularına da rahatça erişebilirsiniz. Haydi şimdi yazımıza başlayalım ve zerdeçal suyu hazırlamayı anlatalım.

Zerdeçal Suyu Nasıl Yapılır? Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal ile birlikte bir tutam karabiber ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı bekletmeden hemen için.

Zerdeçal Suyunun Faydaları: Zerdeçal bitkisi ve çayı gibi zerdeçal suyununda sağlık açısından birçok faydası ve yararı mevcuttur.

Temel bileşeni olan kürkümin maddesi, kan damarlarında yerleşen plakları temizlemekte ve pıhtı oluşumunu engellemektedir, Tip 2 diyabeti iyi gelir, Vücuttaki alkali dengesini sağlar.

İltihap önleyicidir, Kanser ilacı özelliklerini taşır, Eklem ağrısı semptomlarını minimuma indirir, Sindirim sistemine iyi gelir, Karaciğeri koruma etkisi vardır, Yaşlanmayı geciktirir.

Dilerseniz daha önce yazdığımız zerdeçal bitkisi ve zerdeçal çayı hakkındaki yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

ZERDEÇAL SUYU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAzerdecal-suyu-icmek

Bu yazı zerdeçal suyunun faydaları neye iyi gelir ne işe yarar ne zaman ne kadar içilir nasıl hazırlanır yapılır tarifi nedir tarifi aç karnına içilir mi içmek zayıflatır mı yoğurt zerdeçal limon suyu zerdeçal hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın