Zencefil Yağının Faydaları Saça ve Cilde Kullanımı

0
535
Okunma

Bu yazımızda sizlere öyle pek herkesin bilmediği ama birçok derde deva niteliğinde olan bir yağı; zencefil yağını tanıtmak istiyorum.

Dilerseniz ilk önce zencefil yağının tanımını, daha sonra ise faydalarını ve yan etkilerini sizlere aktaralım.

Zencefil Yağı: Zencefil Yağı Zingiber officinalis türünün ağacının kuru köklerinden elde edilir. Limon tarzı, odunsu, baharatlı karakterlerde kokuya sahiptir. Nişasta, rezin ve uçucu yağlar içermektedir.

Zencefil Yağının Faydaları ve Yararları
Beden ve zihin gücünü arttırır. Kusmayı ve ishali önler. Saça parlaklık verir. Felçli hastalarda kullanılır. Romatizmayı tedavi eder. Karın ağrılarını giderir. Karaciğer yetmezliğinde faydalıdır. Cinsel gücü arttırıcı özelliği vardır.

Ayrıca dahilen yatıştırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahiptir. Buhar terapisi soğuk algınlıkları, nezle, bulantı, halsizlik durumlarında etkili olarak kullanılabilir. Masaj yağlarında veya banyoda kullanıldığında romatizma, eklem ve adale ağrılarında, kan dolaşımının zayıf olduğu bölgelerde kullanımının faydalı olduğu bildirilir.

Uyarı: Zencefil yağı, normalde zehirsizdir ve cildi tahriş etme özelliği yoktur. Ancak hassas ciltlerde zencefil yağı kullanımı tahrişe sebep olabilir.

Zencefil yağı nasıl kullanılır?
Dahilen; 1 fincan suya 2-3 damla damlatılarak günde 2 defa kullanılır. Haricen ise cilde masaj yapılarak kullanılır.

Uyarı: Zencefil yağı ve faydaları hakkında yapılan araştırma neticesinde sağlığımızı korumak amacıyla hekimlerin görüş ve önerileri olmaksızın kesinlikle kullanılmamalıdır.

ZENCEFİL YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAzencefil-yagi-neye-iyi-gelir

Bu yazı zencefil yağının saça cilde faydaları nelerdir kullanımı yan etkileri yararları özellikleri zararları faydası yapılışı nasıl kullanılır elde edilir yapılır neye iyi gelir geliyor ne işe yarar yarıyor nerede bulunur cilt bakımı fiyatı yağ yakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın