Yüz Kızarmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
1700
Okunma

Ani yüz kızarması; bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur. Yüzün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir.

Yüz kızarması rahatsızlığı; baş kızarması, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder. Yüzde sebepsiz ani kızarma bir hormon hastalığı sonucu olabilir.

Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95’inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır.

Ani Yüz Kızarmasının Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tespit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığı tedavisinde çok önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır.

Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır.

ETS tedavisi 3 şekilde uygulanabilir.
– Sempatikotomi: Sempatik sinir koter cihazı ile yakılır (dağlanır).

– Sempatektomi: Sempatik sinir kesilerek çıkarılır.

– Klipsleme: Sempatik sinir kesilmeden veya yakılmadan titanyum klips ile sıkıştırılır.

Elbette ki bu tedavi yöntemi oldukça profesyonel ve klasik yöntemlere göre daha pahalı bir seçim olacaktır. Benim sizlere tavsiyem eczanelerden temin edeceğiniz bitkisel nitelikte krem, hap, maske gibi ilaçlar yüz kızarmasına karşı doğal çözüm sağlayabilir.

Yüz Kızarmasına Doğal Maske: Sizlere tarifini vereceğimiz doğal maske tarifi ile yüz ve yanaklarınızda oluşan kızarıklıkları kısa süre içerisinde tedavi edebilirsiniz. Bu maske tamamen doğal olduğundan dolayı cildinize hiç bir zarar vermez.

Malzemeler: Elma ( Yeşil veya Kırmızı çeyrek elma ), Yumurta Sarısı ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Elmanın kabuklarını soymadan cam bir kase içerisine rendeleyin ve üstüne 2 çay kaşığı yumurta sarısını ekleyip karıştırın. Karışımı cildinize sürdükten sonra 15 dakika boyunca cildinizde kalmasını sağlayın. Ardından cildinizi iyice yıkayın ve üstüne bir nemlendirici sürün. Haftanın 1 günü uygulayabileceğiniz bu maske tarifi ile yüz kızarıklığı ve yanak kızarıklığı geçecektir.

Yüz Kızarıklığı için Krem Tavsiyesi: Yüz kızarıklığı için sizlere birde krem tavsiyesinde bulunarak artık bu konuya noktayı koymak istiyoruz. Tamamen bitki özleri ile yapılmış ve cilt üzerinde bulunan kızarıklıklara iyi gelen bir krem olan Planta Pura Activa Rose adlı krem yüz kızarıklığı için kullanılabilir. Bu krem cilt kızarıklığı, kılcal damar sorunları ve cilt çatlaklarına iyi gelen bir krem çeşididir.

Eczaneden alacağınız yüz kızarması ilaçlarının kimyasal nitelikte olmamasına dikkat edin. Mutlak suretle bitkisel ilaçlar ve maskeler kullanın.

YÜZ KIZARMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAyuz-kizarmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı yüz kızarmasına iyi gelen ilaçlar kremler bitkiler şeyler ilaç krem yiyecekler maskeler doğal kesin bitkisel çözüm evde son lazer tedavisi hangi doktor bakar bölüme gidilir fondoten için ets ameliyatı olanlar okunacak dua klipsli ets doğal maske nasıl kapatılır geçer önlenir giderilir yenilir geçirilir gider tedavi edilir yüz kızarınca ne yapılmalı hangi organ kızarır ameliyatı kalp tansiyon konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın