Yüz Çillerine Bitkisel Kesin Çözüm Nedir

1
655
Okunma

Özellikle ergenlik dönemlerinde oldukça canımızı sıkan bir durum olan yüz çilleri için doğal ve bitkisel çözümler bulmaya çalışacağız bu yazımızda.

Yüz Çillerine Ne iyi Gelir? Sizde verilen tarifleri uygulayarak en kısa sürede çilleri yok edebilirsiniz.

– Maydanoz kökleri kaynatılır, limon suyu ile karıştırılır, yüz bu karışımla sabah akşam silinir.

– Güzelce temizlenen yüze az miktarda nemlendirici krem sürüldükten sonra domates dilimleri yerleştirilir. Maske 30 dakika bekletilir. Maske soğuk sütte ıslatılmış pamukla çıkarılır.

– İlkbahar veya yaz başında maydanoz yapraklarından, sonbaharda ise maydanoz kökünden maske hazırlanır. 2 yemek kaşığı maydanozu robottan geçirip kıyma haline getirilir ve temizlenmiş cilde maske olarak uygulanır. (Göz altlarına maydanoz koymayın.) 20-30 dakika sonra maske soğuk suyla yıkanır ve cilde nemlendirici krem sürülür.

– 1 kaşık maydanoz ve bir kaşık balı karıştırın, cildinize uygulayın, 45 dakika bekletin. Bu karışıma limon suyu da eklenebilir. Bunun için 2 yemek kaşığı maydanoz kıyması, bal ve limon suyu ile karıştırılır, cilde uygulanıp 15 dakika bekletilir.

– 2 yemek kaşığı havuç suyuna 20 damla limon suyu eklenir ve günde 2-3 kez yüze uygulanır. Maske 20-30 dakika bekletilip çıkarılır.

– Maydanoz suyu sütle veya yoğurtla karıştırılır, cilde maske olarak uygulanır, 15 dakika sonra oda sıcaklığındaki suyla yıkanır.

– 25 gram maya ve 1 tatlı kaşığı limon suyu karıştırılır. Üzerine 1 yemek kaşığı süt eklenir. İyice karıştırılır. Maske olarak uygulanır, 20 dakika sonra yıkanır.

Leke tedavisi için çilek ve orman çileği kullanılabilir. Meyvelerden maske hazırlanıp yüze uygulanır, 20-30 dakika bekletilir ve ılık suyla yıkanır.

– 2 avuç kabukları ayıklanmış badem dövülüp un haline getirilir. Bu badem ununa bir çorba kaşığı süzme bal ve yumurtanın akı ilave edilip krem haline gelinceye kadar gül suyu eklenir. Maske olarak uygulanır. 20 dakika bekletilip temizlenir.

– 1 limonun suyu, 1 yumurta sarısı, 10 gram toz şeker, 100 miligram su iyice karıştırılır, yüze uygulanır, 20-30 dakika bekletilir. Bir gün sonra tekrarlanır.

– Karpuz rendelenir, maske olarak yüze uygulanır. 10-15 dakika yüzde tutulur. (Kuru cilde sahipseniz maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü bitkisel yağla silin ve havluyu 1 tatlı kaşığı karbonat ile ılık su karışımında ıslatıp yüzünüze 5-6 dakikalık kompres uygulayın.)  Maske oda sıcaklığındaki suyla çıkarılır, cilde nemlendirici krem uygulanır.

YÜZ ÇİLLERİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

yuz-cilleri-icin-krem

Bu yazı çillere yüz çiline ne iyi gelir doğal bitkisel doğal kesin çözüm çare çillere iyi gelen sabunlar kremler yağlar maskeler meyveler bitkiler karşı güneş kremi limon nasıl yok edebiliriz gider yok edilir çıkar silinir tedavi edilir geçer için lazer tedavisi güneş koruyucu yok etme çilleri yok eden ilaç geçiren kremler ne azaltır sabun bitkisel yağlar maske konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın