Yumurtalık Kistine Zararlı Yiyecekler Bitkisel Çözüm

3
2911
Okunma

Ne yazık ki kadınsal hastalıklar arasında en çok rastlanan ve can sıkan durum yumurtalık kistleri.

Farklı nedenlerden dolayı oluşan yumurtalık kistlerine karşı sizlere doğal çözüm yolları ile tedaviyi denemenizi öneriyoruz.

Sizlere önereceğim bitkisel reçeteler Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından uygulanan ve başarıya ulaşmış kesin çözümlerdir. Daha sonra ise yumurtalık kistine ne iyi gelir bunlara göz atalım.

Yumurtalık Kistine Bitkisel Çözüm: Sizler için 2 adet tedavi yöntemimiz var. Bunlardan istediğinizi deneyebilirsiniz. Şahsen ben kuru soğan kürünün daha etkili olduğunu düşünüyorum. Zaten halk arasında da yüksek bir kanı bu soğan suyu kürünün gerçekten yumurtalık kistlerine karşı iyi geldiğini gösteriyor.

Kuru Soğan Sumak Kürü: İlk önce şunu belirtelim; halk arasında çok kişi nedendir bilinmez ama soğan suyu kürü olarak bilinen bir kürden bahsediyor. Aslında soğan suyu kürü denilen kürün aslı budur. Bu kür için sizlere lazım olan malzemeler; 1 adet kuru soğan (yumurta boyutunda), 2- 3 çay kaşığı kadar taze sumak.

Kullanımı: Soğan salatası yaparcasına soğanları ince ince doğrayın ve üzerine sumak serpiştirin. Hazırlamış olduğunuz soğanları yemekten 1 saat önce yiyin. Öğle ve akşam yemeğinden önce yemeniz yeterli olacaktır. Kahvaltıdan önce yemenize gerek yok. Bu uygulama günde 2 defa olmak üzere 15 gün boyunca yapılacak.

Aslan Pençesi Kürü: Aslanpençesi kürü için kullanılacak aslan pençesi mutlaka testere dişli cinsten olmalıdır. Diğer aslan pençelerinin pek işe yaradığı söylenemez. Bu kür için lazım olan malzemelerimiz; 2 yemek kaşığı aslan pençesi, 1 su bardağı kaynar su.

Kullanımı: Kaynamış suyun içine aslan pençesini atın ve 5 dakika süreyle kaynatın. Soğuttuktan sonra ise günde bir defa olmak üzere içerek 15 gün boyunca bu uygulamaya devam edin.

Yumurtalık Kistine Ne iyi Gelir? Kadınlarımıza bu hastalık için 3 farklı önerimiz var. Yumurtalıkta oluşan kistler için yiyecekler, bitkiler ve bitki çayları oldukça önem arz eder.

Yumurtalık Kistine iyi Gelen Yiyecekler: Bu yiyecekler iyot oranı fazla olan yiyeceklerdir. İyotlu sofra tuzu, tarak, karides, yumurta iyot bakımından zengin besinler arasında gösterilebilir. İyot alımını artırmak kistin oluşum olasılığını azaltır.

Yumurtalık Kistine iyi Gelen Bitkiler: Potasyum minerali bakımından zengin bitkileri tüketmeye çalışmalısınız. Elma sirkesi, muz, dere otu, kişniş, dul avrat otu kökü, zerdeçal, kekik, sığır kuyruğu gibi besinler potasyum açısından oldukça zengin besinler arasında gösterilir.

Yumurtalık Kistine iyi Gelen Bitki Çayları: Alışkanlık haline getirerek; zerdeçal çayı ve kekik çayı içerseniz, bu hastalığa karşı bir adım öne geçmiş olursunuz.

YUMURTALIK KİSTİ HAKKINDA SORULARINIZI YAZIYA YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

yumurtalik-kistine-ne-iyi-gelir

Bu yazı yumurtalık kistine iyi gelen bitkiler bitki çayları  yiyecekler yumurtalık kistine ne iyi gelir hangi bölüm bakar ilaç kullanılır sıcak iyi gelir mi soğan suyu kürü dua evde bitkisel doğal kesin çözümler çare nasıl oluşur geçer yok olur önlenir tedavi edilir küçülür atılır alınır kaybolur erir belirti verir yumurtalık kistini konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: yumurtalık kistine iyi gelen bitkiler, kistleri yok eden bitkiler, kiste iyi gelen bitkiler, kist hastaligina hangi bitki iyi gelir, kise ne iyi gelir, kiste ne iyi gelir, yumurtalık kisti bitkisel tedavi, yumurtalık kistini yok eden bitkiler, yumurtalık kistine hangi bitki iyi gelir, yumurtalık kistine ne iyi gelir

3 YORUMLAR

  1. Bugün öğrendim 7.4 cmlik yumurta kistim varmış ve ilaç tedavisi verdi fakat geçmese ameliyat dedi ama ameliyat olsan bile yine tekrarlar dedi daha 17 yaşındayım ve çok korkuyorum ileride kısırlık falan yazıyor nette gerçekten doğru mu?

    • Slm usel geçmiş olsun sen bunu yazalı uzun zaman olmuş ama ben yinede yazmak istedim kistlerden kurtulmak için düzenli olarak zerdeçal kullanırsan iyi gelir 1 bardak kaynamış suya 1 çay kaşığının ucuyla zerdeçal koyup 9 dakika demlendir ve iç bunu her sabah aç karnına ve akşam yatmadan yapmalısın faydasını görürsün bir tanıdığım bununla mesane kanserini yendi ameliyat olsanda tekrarlama riski yüksek

  2. Sağ Yumurtalığımda Büyük Kis Var Çok Sancı Yapıyor Antibiyotik Kullanıyordum Doktorum Bıraktırdı Minoset Ağrı Kesici Kullanıyorum Ama Ağrım Geçmiyo Napabilirm ? Ameliyatım Riskli Daha Önce Bağırsak Ameliyatı geçirdiğim için

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın