Yumurtalık iltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

4
2038
Okunma

Bu yazımızda kadınların korkulu rüyası haline gelen yumurtalık iltihabına doğal yollarla çözüm aramaya çalışacağız.

Dilerseniz ilk önce yumurtalık iltihabına neden olan durumları görelim. Sizde hak verirsiniz ki bir hastalığın nedenlerini önceden engellersek hastalıktan daha başlamadan kurtuluruz demek. Bakalım yumurtalık iltihabı nedenleri neler beraber öğrenelim.

Yumurtalık iltihabının nedenleri arasında; Mikropların yumurtalık kanalına geçmesi, kasıkların fazla üşümesi, soğuk denizde ıslak mayo ile uzun süre kalmak, düşük yapmak gibi nedenler gösterilir.

Yumurtalık iltihabının oluşması ile beraber; Karın kasları sertleşir, beyaz akıntı olabilir. Çabuk yorgunluğa neden olur. Adet düzensiz olamaya başlar hatta kısırlığa bile neden olabilir.

Şimdi ise yumurtalık iltihabının bitkisel tedavisi için hangi şifalı kürler kullanılır bunlara göz atalım.

Bitkisel Yumurtalık iltihabı Tedavisi: 10 Bitkisel tedavi için size 3 adet kür önereceğim. Hangisini seçeceğiniz size kalmış bir durum.

– 10 gram anason tohumu, 10 gram rezeyan tohumu, 20 gram nane, 30 gram papatya, 30 gram çerçi çubuğu veya 150 gram mürver meyvesi karıştırılır. Yarım litre suya 25 gram konur. 5 dakika kaynatılır ve 20 dakika demlenir daha sonra süzülür. Yemek aralarında olmak üzere günde 3 su bardağı içilir.

– Diğer bir karışım olarak şu da kullanılabilir. 10 gram kimyon, 10 gram rezeyan tohumu, 30 gram sinameki, 10 gram anason, 5 gram meyan kökü, yarım litre suya 25 gram konur. 25 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenir ve süzülür. Bu su da yemek aralarında günde 3 su bardağı içilir.

– Karnın alt kısmındaki kaslarda damarlarda ve bacaklardaki krampları gidermek ve rahatlatmak için 10 gram kedi kökü, 10 gram nane, 50 gram papatya, 50 gram kantaron, 50 gram civan perçemi karışımından 1 litre suya 30 gram konur ve kaynatılır. 20 dakika sonra süzülür ve aralıklarla günde 4 su bardağı içilir.

Yumurtalık İltihabına Kür: 5 litre sıcak suya 2 su bardağı papatya atılır. 20 dakika sonra papatya suyu leğene dökülür ve 20 dakika kadar suya oturulur. İki kalça arasına 3-4 litre soğuk su dökülür. Daha sonra vücut havlu ile sarılır. İyice kurulandıktan sonra yatılır.

Bu hastalığın başında 1-2 gün diyet yapılmalı sadece meyve yenmeli ve ya meyve suları içilmelidir. Birkaç gün sonra çiğ sebze ve meyve, az miktarda et ve sütte yemeye başlanmalıdır. Kanın temizlenmesi için açık havada yürüyüşler yapılmalıdır.

YUMURTALIK İLTİHABI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAyumurtalik-iltihabina-maydanoz

Bu yazı yumurtalık iltihabına iyi gelen antibiyotikler bitkiler antibiyotik bitki şifalı bitkiler soğan kürü sarımsak maydanoz doğal kesin bitkisel tedavi çözümler evde son çare tedavisi için fitil ilaç hangi doktora gidilir bölüm bakar nasıl anlaşılır iyileşir tedavi edilir giderilir temizlenir belli olur yumurtalık iltihabını ne söker söken üşütme teşhisi ilaçlar kanama yapar mı isimleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: yumurtalık iltihabı bitkisel tedavi, yumurtalık iltihabı bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, yumurtalık iltihap söktürücü bitkiler

4 YORUMLAR

  1. Ben kasiklarimda agridan dolayi doktora gittim yumurtalik iltihabi var dendi ilac kullandim tekrar oldu tekrar gittim ayni ilaclari verdi kullandim ama yine gecmedine yapabilirim

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın