Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür Ateşe Ne iyi Gelir

0
941
Okunma

İnsan hayatı için çok önemli bir önem arz eden vücut ısısı; hem yetişkinlerde hem de çocuklarda farklı nedenlerden dolayı normal değerlerin üzerine çıkabilir. Bu tip durumlarda en kısa sürede müdahale etmek şart olur.

Bu yazımızda sizlere vücut ısısının normal değerlerin üzerine çıkması anlamına gelen yüksek ateş hakkında çözüm önerileri sunacağız.

Normal Ateş Değeri: Genel olarak, 38 derece üzerine çıkan vücut ısısı ateş olarak kabul edilir. Koltuk altı ölçümler için 37-37.3, rektal veya oral ölçümler için 38-38.3 derece eşik değer olarak alınabilir. 40 derecenin üzerine çıkan ateş ise hayati tehlike arz eder ve en kısa sürede müdahale edilmesi gerekir.

Yüksek Ateşin Nedenleri: Kulak enfeksiyonu, soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonu, idrar yolları enfeksiyonu, zatürre, bazı durumlarda bir ilaç, yaralanma, zehirlenme gibi nedenler sonucunda ateş problemi ile karşılaşmanız mümkündür.

Yüksek Ateşe Ne iyi Gelir? İster bebeklerde ve çocuklarda, isterse yetişkinlerde olsun, size vereceğim doğal ve bitkisel çözüm önerileri ile kısa sürede ateş sorununun önüne geçebilir ve ateşinizi normal değerlerine düşürebilirsiniz.

Aslına bakarsanız piyasada haddinden çok fazla sayıda ateş için öneri ve çözüm var. Lakin ben sizlere bu yazımızda en sık kullanılan ve kesin çözüm sağlayan, aynı zamanda farklı yan etkileri olmayan önerileri anlatmak istiyorum.

Ateşe iyi gelen şeyleri, bitkileri, bitkisel çayları ve yiyecekleri sizler için derlemeye çalıştık.

– İlk karışım ıhlamur ile nanedir. İlk önce ıhlamurun içerisine 1 çay kaşığı nane katıldıktan sonra 10 dakika kadar demlenmesi için beklendikten sonra içilir. Eğer vücutta terleme olursa ateş düşecektir.

– Pelin yaprağı, maydanoz, okaliptüs yaprağı ve kantaron ile kuru erik hoşafı yapılır ve hasta kişi bu hoşafı tüketir.

– Bir başka kür ise ebegümeci ile yapılır. Öncelikle 1 bardak kaynar suyun içerisine 5 gram kadar ufalanmış ebegümeci atılır. Ardından 10 dakika kadar bir süre demlendikten sonra günde bu karışım 3 defa içilir.

– Ebegümeci için bahsettiğimiz yöntemin aynısını 10 gram civanperçemi için de yapabiliriz. Gene bu karışımı günde 3 defa içeriz.

– Kurutulmuş söğüt kabuğu ile de bir karışım hazırlayabiliriz. Yaklaşık olarak 1 ya da 2 çay kaşığı söğüt kabuğunu, 250 miligram kadar bir kaynar suya attıktan sonra 20 dakika kadar kaynatıp, demlenmesini bekleriz. Eğer tadında acılık hissederseniz içerisine papatya, zencefil vesaire koyabilirsiniz.

– Son olarak ise vücudun en hassas noktaları sayılan koltuk altı ve kasık bölgesine sirkede ıslattığınız bir bez koyarsanız kısa sürede ateşinizin düştüğünü göreceksiniz.

YÜKSEK ATEŞ HAKKINDA SORUNUZ MU VAR? YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA DANIŞABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

yuksek-atese-ne-iyi-gelir

Bu yazı yüksek ateş nasıl düşürülür iner indirilir ateşe ne iyi gelir iyi gelen meyveler bitkiler şeyler yiyecekler dua için ne yapılır hangi ilaç fitil kullanılır ne denir doğal bitkisel evde kesin çözüm tedavisi yüksek ateşe ne yapılır yapılması gerekenler hangi doktora bölüme gidilir yüksek ateşi düşürmek neler düşürür için ne düşürür konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın