Yanık izine Ne iyi Gelir Kesin Çözüm

1
1236
Okunma

Dış görünümün çok önemli olduğu günümüzde ufacık bir yanık izi çoğu zaman insan psikolojisini olumsuz etkileyebiliyor. Bu sebepten dolayı yanık izleri en kısa zamanda geçirilmelidir.

Çeşitli sebeplerle cildimizde meydana gelen yanıkların iyileşmesinden sonra geride kalan belirtilere yanık izi denir. Yanık izleri günümüzde estetik ameliyatlarla kolayca giderilebilir. Tabi ki bu estetik ameliyatları çoğu zaman oldukça maliyetli olmakta ve her bütçe bu masrafı karşılayamamaktadır. İşte bu noktada evde kolayca uygulanacak doğal ve kesin çözümler ortaya çıkar.

Yanık İzine Bitkisel Çözüm: Profesör Doktor Ahmet Maranki Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler kitabında bu konuya değinmiş ve Şifalı Bitkilerle yanık izlerini gidermek için şu pratik formülleri paylaşmıştır.

Formül 1: Tarçın kaynatılır, suyuna bir pamuk batırılarak yanık izlerine sürülür.

Formül 2: Yabani roka tohumları toz haline getirilir. 10 dakika bekletilip, suyuyla yanık izlerine pansuman yapılır.

Formül 3: Taze roka yaprakları sıkılır. Elde edilen su yanık izlerine sürülür.

Formül 4: 1 bardak kaynar suya 10 gram abanoz yongası konulur. 10 dakika bekletilip, suyuyla yanık izleri pansuman yapılır.

Yanık İzine Ne iyi Gelir? Şimdi sizlere yanık izlerini tamamen geçiren diğer doğal yöntemler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Aloe Vera: Yapılan bir çok araştırma, bitkinin yapraklarından elde edilen jelin, bir çok yanık durumunda son derece yararlı olduğunu ortaya koymuştur. Aloe aynı zamanda ağrı kesici, ateş düşürücü, kızarıklık önleyici etkileri enzimler içerir.

Soğan – Sarımsak: Afrika’dan Avrupa’ya ve Amerika’ya kadar her yerde doğrudan doğruya yanıklara uygulanır. Bu bitkilerin antiseptik özellikler taşıdıkları hiçbir şekilde inkar edilemez. Bu bitkilerden herhangi bir tanesi lapa haline getirdikten bitkiyi doğrudan yanığın tatbik ediniz.

Sarı Kantaron: Almanya’da yapılan bir araştırma, sarı kantaron içeren merhemlerin yanıkların tedavi sürecini büyük ölçülerde kısalttığını ve yara oluşumunu en aza indirdiğini göstermiştir. Bu bitkinin tentürlerini piyasadan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ayrıca sarı kantaron yağı kullanımı oldukça etkili bir yöntemdir.

YANIK İZİ VE YANIK LEKELERİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

yanik-izine-ne-iyi-gelir

Bu yazı yanık izine iyi gelen bitkiler kremler şeyler dövme yapılır mı estetik ne iyi gelir kesin çözüm elma kabuğu patates aloe vera sakal ekimi contractubex ne yapılır geçirir yanık izini dövmeyle makyajla kapatma yok eden domuz yağı geçirir mi yanık izlerine ne sürülür ne yok eder ne iyileştirir neler geçirir nasıl çıkar geçer kapatılır giderilir kaybolur hangi doktor bölüm bakar için elma estetik dua merhem kantaron yağı yumurta yağı en etkili krem ne yapmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın