Vertigoya iyi Gelen Hareketler ve Şeyler

0
735
Okunma

İlk önce şunu belirtmek istiyorum; vertigoyu daha iyi anlamak ve tanımak için imkanı olanlara vertigoya interdisipliner ve multidisipliner yaklaşım sempozyumlarına katılmasını öneriyorum.

Şimdi asıl konumuza geçelim. Sizlere bu yazımızda adını duyduğunuzda pek anlam veremeyeceğiniz ama toplumda giderek artan bir şekilde görülen bir hastalık olan vertigo için bitkisel ve doğal çözümler sunmaya çalışacağım. Peki merak ettiniz mi vertigoya ne iyi gelir ve iyi gelen şeyler nelerdir?

Vertigoya Bitkisel Çözüm: Toplam 3 bitkisel kür vertigo tedavisinde kullanılıyor ve oldukça başarılı sonuçlar çıkarıyor. İlk önce uygulamanızı istediğim bitkisel yöntem soğan kürü olacak. Daha sonra ise iki farklı seçenekten birini seçerek tedaviyi tamamlayabilir ve vertigoya kesin çözüm bulabilirsiniz.

Soğan Kürü: Kaynamakta olan bir buçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine ince kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. 5 dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte kaynatın. Ilık hale geldikten sonra süzünüz ve on beş gün boyunca aç karnına günde iki kez içiniz (öğleden evvel ve öğleden sonra olacak şekilde). Eğer çalışıyorsanız bu doğal bitkiyi akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz.

Dikkat: Her defasında taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandır. Özellikle bembeyaz soğan aramaya gerek yoktur. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

Testere Dişli Aslanpençesi: Soğan kürü tamamladıktan sonra uygulanır. Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suyun içerisine 4-5 gram aslan pençesi bitkisi atınız ve 6 dakika süreyle ağzı kapalı olarak kısık ateşte demleyin. Demlenen çayı süzerek ılımaya bırakınız.

Bir ay boyunca günde iki defa bir su bardağı içiniz. İlkini kahvaltıdan iki saat sonra ikincisini ise akşam yemeğinden en erken iki saat sonra içiniz. Her defasında taze hazırlanması şarttır. Damak tadına uygun olması için herhangi bir katkı maddesi ilave edilmemelidir.

Çoban Çantası Bitkisi: Soğan kürü tamamlandıktan sonra ikinci aşamada uygulanır. Kaynamakta olan bir bardak klor olmayan suyun içerisine 4-5 gram kadar çoban çantası bitkisi atınız ve 5 dakika boyunca kısık ateşte ağzı kapalı olarak demleyin.  Demlenen çayı ılık olarak tüketin.

Bir ay boyunca günde 1 defa akşam yemeklerinden en erken iki saat sonra içiniz. Bu kürün her defasında taze hazırlanması şarttır. Damak tadına uygun olması için herhangi bir katkı maddesi ilave edilmemelidir.

Dikkat: Bitkilerin raf ömürlerinin 1 yılı aşmamış olmasına ve bitkilerin doğru türden olmasına dikkat edin. Ayrıca soğuk olarak bu kürleri asla içmeyin.

Vertigoya Ne iyi Gelir? Vertigo için iyi gelen yiyecekler, bitkiler, ilaçlar, egzersizler, besinler, bitki çayları, vitaminler, otlar hakkında pek çok bilgi mevcut. Lakin ben size bu seçeneklerden sadece en yararlı olanları aktarmak istiyorum.

– Oturma pozisyonunda baş bölgesini bacakların arasına koymak  ve uzanma pozisyonunda yatmak da beyne daha fazla kan gitmesine yardımcı olur ve vertigoya iyi gelen egzersizler olarak bilinir.

– 1 bardak suyun içerisine bir çay kaşığı kişniş tohumu atılır ve gece boyunca bekletilir. Ertesi sabah süzülen bu suyun içine yarım çay kaşığı Bektaşi üzümünün suyu karıştırılarak içilir. Vertigoya iyi gelen bitkiler içerisinde bektaşi üzümü ilk sıradadır.

– Vertigoya iyi gelen yiyecekler ve besinler olarak ise kereviz başı çeker.

VERTİGO HAKKINDA UZMANLARIMIZA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

vertigoya-iyi-gelen-seyler

Bu yazı vertigoya iyi gelen hareketler meyveler yiyecekler sporlar bitkiler ilaçlar egzersizler besinler bitki çayları vitaminler otlar ibrahim saraçoğlu interdisipliner pratik multidisipliner yaklaşım ne iyi gelir bitkisel kesin çözüm çare son nedir ne kadar sürer neyin habercisi nasıl geçer tedavi edilir olur bir hastalık düzelir anlaşılır teşhis edilir önlenir hangi bölüm bakar doktora gidilir için yapılan testler manevra ilaç doktor soğan kürü hareketler dua hap iğne hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın