Varislere Ne iyi Gelir Doğal Kesin Çözüm

0
1131
Okunma

Biz kadınlar güzellik dendiği zaman en çok sanırım bacak güzelliğine önem veririz. Öyle ki özellikle yaz aylarında bu konu biraz daha hassas bir hal alıyor. Bacak güzelliğini sekteye uğratan en önemli unsur ise sanırım varisler.

Bu yazımızda önce varis nedir bunu öğrenelim. Arkasından ise varislere doğal çözümleri ve önerileri inceleyelim.

Varis Nedir: Varis, vücudun özellikle de bacakların toplardamar sisteminin iyi çalışmaması sonucu ortaya çıkar. Bacaklardaki toplardamarlar hem derinden, hem de yüzeyden geçerler. İşte bu yüzeyden geçen toplardamarların görünür hale gelmesiyle mavi-mor renkli varis damarları oluşur.

Her toplardamarın içinde kanın yalnız tek yönlü, aşağıdan yukarı yani kalbe doğru akmasını sağlayan kapakçıklar vardır. Ayağa kalkıldığı zaman o kapakçıklar kapanıp kanın geriye kaçmasına engel olur. Bu kapakçıklar iyi çalışmadığı zaman kişi ayağa kalktığında kan, bacaklarına geri döner ve buradaki damarların basıncını artırır. Basıncı artan damar da genişleyip, dışarıdan görünür hale gelir.

Varislere Bitkisel Çözüm: Varis tedavisinde kullanılan ve varise iyi gelen bitkisel çözüm önerilerini sizler için toparladım.

– Çoban çantası otu, kekik, at kuyruğu otu ve at kestanesinin kabuğu ayrı şekilde veya hepsi birlikte çay gibi demlenerek her gün 3 su bardak içilebilir.

– 1 bardak sıcak suyun içerisine 4 gram kadar rezene atılarak 10 dakika bekletilir ve her gün 2 bardak içilebilir.

– Çoban çantası otunun taze bitkisi doğranarak bir kaba konur üzerine keskin sirke ilave edildikten sonra 10 gün güneşte bekletilir. 10 gün sonra hazırlanan karışım ile varisli bölgelere masaj yapılır.

– Bir kova sıcak suyun içine yarım fincan kadar ezilmiş şap ve 1 fincan karbonat atılarak karıştırılır. Haftada 3 kere 15 dakika süreyle bacaklar dize kadar bu suya sokulur.

– 1 litre beyaz ispirtoya 4 tane kafirun karıştırın. Elde edilen karışımı yatmadan varisli bölgelere sürüp streç filmle sarın. Sabah uyanana kadar çıkarmayın.

Bu yöntemlerin ayrı ayrı denemenizi tavsiye ediyoruz. Aynı anda 2 farklı yöntemi denemek avantaj sağlamaz. Varislerin gözle görülür şekilde azalacağından emin olabilirsiniz.

Varislere Ne iyi Gelir: Varis tedavisinde sadece doğal çözümler yeterli olmaz. Bu gibi durumlarda size önereceğim tavsiyeler ile varisten korunabilirsiniz.

Varis hastalarının ayakta veya oturarak uzun süre kalmamaları, arada bir 5-10 adımla da olsa yürümeleri veya parmak ucuna kalkarak baldır hareketleri yapmaları gerekiyor.
– Bu hastalar spor yapmalılar ve haftada üç kez, 30-45 dakika yürümeli.
– Banyoda sıcak suyla yakındıktan sonra bacaklarına nispeten soğuk suyla masaj yapmalılar. Saunanın bir zararı yok. Ancak 8-10 dakikalık seanslar sonrasında vücuda ve özellikle de bacaklara yine mutlaka soğuk suyla masaj yapılması gerekiyor.

– Güneşin ve denizin hiçbir zararı yok. Güneşlenip çok fazla ısınmadan sık sık denize girmek bacakları rahatlatır.
– Lifli gıdalarla beslenmeliler. Kafeini mümkün olduğu kadar kullanmamalılar.
– Özellikle E vitamininden zengin gıdalar toplardamarları kuvvetlendiriyor.
– Varisli hasta gebe kaldığında varisleriyle ilgili bir doktora danışmalı ve mutlaka gebeliği boyunca varis çorabı giymeli. Egzersiz yapmalı, normalin üstünde kilo almamalı.

VARİSLER KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

varislere-iyi-gelen-yiyecekler

Bu yazı varislere iyi gelen şeyler hareketler sporlar yiyecekler sabun varise bitkiler yiyecekler bitkisel yağlar egzersizler kremler kaplıcalar besinler meyveler ne iyi gelir doğal bitkisel kesin çözüm son çare sülük hangi doktor bölüm bakar nasıl geçer tedavi edilir yok olur gider önlenir kapatılır alınır kaybolur engellenir için hacamat noktaları sülük öneriler iğne lahana kürü köpük tedavisi elma sirkesi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın