Uyumayan Bebekler Dua Ninni Uyutma Yöntemleri

0
699
Okunma

Yeni annelerin en çok zorlandıkları konulardan birisi de bebeklerin uyumaması veya uyku sorunlarıdır. Elbette ki bebeğin uyuması için çok farklı etkenler ve değişik yöntemler mevcut.

Yataktan, yastıktan, saatten, tutuş şeklinden tutun da akla gelebilecek her konu bebeklerin uyumasını olumlu veya olumsuz şekilde etkiler. Biz ise bu yazıda sizler için bebekleri rahatlatan ve kolay uyumasına fayda sağlayan bilgileri aktaracağız.

Bebeklerde uyku düzensizliği ve uykusuzluk problemine bitkisel çözüm
Bebeklerin geceleri rahat uykusu çekmesi için bebeğe güzel bir banyo yaptırılır. Ancak buradaki banyo suyu alelade bir su olmayacak. Banyo suyunun içerisine bir fincan papatya çayı veya iki damla papatya yağı ekleyin; yağların suya yeterince karıştığından emin olun.

Tabi banyo dışında asıl tavsiyelerimiz bitkisel kür ve doğal öneriler. Şimdi sırası ile kısa kısa bebekleri uyutmak için önerilerimizi verelim.

– Rezene çayı demlenerek bebeğe bir çay kaşığı dolusu verilir. Rezene çayı kolik ağrılarına bitkisel çözüm sağlar.

– Küçük bebekleri hafif bir Çin masajı rahatlatabilir; biraz papatya yağı kullanarak (20 miligram tadı badem yağına bir damla karıştırın), 100 defa kollarının ön kısmını yavaşça kavrayın.

– Emziren anneler, geceleri bebeği beslemeden önce bir fincan papatya çayı, melisa çayı veya ıhlamur çayı içebilirler veya eğer bebek biberondan içiyorsa, yatmadan yaklaşık 20 dakika önce aynı bitkilerden oluşan bir çay hazırlayıp (yemek kaşığı dozunda 500 miligram suya, bir tatlı kaşığı bitki) içmesini sağlamak fayda edecektir.

Uyumayan Bebeğe Okunacak Dua: Ayrıca birde bebeğini daha rahat uyutmak için dua okumak isteyen annelere bir dua önerimiz var.

“Bismillahirrahmanirrahim”

Uizukuma Bi Kelimatillahi’t-Tammeti Min Kulli Şeytanin ve Hammetin ve Min Kulli Aynin Lammeh.

Anlamı; Allah sizi, şeytanların, zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden, eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun. Amin.

UYUMAYAN BEBEKLER KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

uyumayan-bebeklere-dua
Uyumayan Bebeklere Dua: Uizukuma Bi Kelimatillahi’t-Tammeti Min Kulli Şeytanin ve Hammetin ve Min Kulli Aynin Lammeh.

Bu yazı uyumayan bebeklere okunacak dua ne iyi gelir lavanta ilahi çay ilaç anason verilir mi şurup ne yapmalı doğal kesin bitkisel çözüm çare için rukye yedi uyurlar öneriler uyku duası dinle bitkisel ilaç neler yapılır bitki çayı nasıl uyur uyutulur uyumayan bebeğe kuran okunacak esma fitil sipraktin ne verilir papatya çayı uyku müziği konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın