Uykusuzluğa Ne iyi Gelir Bitkisel Çare

0
594
Okunma

İnsanlar ne yazık ki çok farklı nedenlerden dolayı uykusuzluk problemi çekmektedir. Farklı bir yazımızda uykusuzluğun nedenlerini ve sebeplerini inceleyeceğiz. Bu yazı için asıl konumuz uykusuzluğun çözümü.

Uykusuzluğa iyi gelen yiyecekleri, bitkileri ve diğer önerilerimizi dikkatlice okumanızı öneriyorum. Kuvvetle muhtemel ki bu yazı sayesinde uykusuzluğa kesin çözüm bulacaksınız.

Meditasyon: Düzenli meditasyon pratiği stres hormon seviyelerini azaltarak uyku teşvik etmeye yardımcı olabilir.

Hipnoz: Çeşitli çalışmalar hipnozun uykuya ve uyku süresini ve uyku kalitesini artırmak için faydalı olduğunu ortaya koymuştur.

Gıda ve Beslenme: Uykusuzluğa neden gıdaların minimuma indirilmesi ve düzenli beslenme, özellikle yatmadan kısa bir süre önce veya gece kalkıp yemek yemek uykusuzluk problemlerine neden olmaktadır.

Kedi Otu: Kedi otu çayı tüketimi uykusuzluk sorunlarına kısmen faydalıdır. Aşırı miktarda tüketilmemesi gerekir. Aşırı miktarda kedi otu tüketimi uyuşukluğa neden olmaktadır.

Limonlu Balsam: Stres ve depresyon kaynaklı uykusuzluk problemlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.  Yemeklerde ve kahvaltıda melisa özü ile birlikte alınması tavsiye edilmektedir.

Akupunktur: Akupunktur uykusuzluk problemlerine  yardımcı olabilir. Pittsburgh Üniversitesi tarafından yapılan çalışma sonucunda akupunturun uykusuzluk hastalığına iyi geldiği ispatlanmıştır.

Papatya Çayı: Kas gerginlikleri azaltmak ve sindirimi yatıştırmak için papatya çayı yardımcı olabilir. Papatya çayının aynı zamanda stres ve depresyona faydalı geldiği bilinmektedir. Böylece günde bir fincan papatya çayı tüketimi uykusuzluk problemlerinin çözümüne katkıda bulunur.

Yoğurt: Yatmadan kısa bir süre önce bir kase yoğurt tüketimi daha hızlı uyumaya yardımcı olabilir.

Uykusuzluk İçin Diğer Öneriler: Uykusuzluk sorununu çözmek için sadece bitkisel öneriler yok elbette. Aşağıda listelenen uygulamaları yaparsanız uykusuzluğa çözüm bulabilirsiniz.

– Yatağa girmeden 2-3 saat önce son yemeğinizi yiyin.

– Kafeinli içeceklerden uzak durun. Yeşil çay gibi bazı çayların da kafein içerdiğini unutmayın.

– Yatak odasında televizyon izlemeyin.

– Her akşam aynı saatte yatağa girmeye çalışın ve sabahları aynı saatte kalkın.

– Gün içinde uyumayın.

– Uyarıcı ilaç kullananlar alternatifler için doktora danışmalıdır.

– Yatak odasını karanlık ve serin tutun.

– Gece saatlerinde çikolata gibi enerji veren atıştırmalıklar tüketmeyin.

– Gündüz saatlerinde yapılan egzersizler gece uykuya geçişi kolaylaştırır.

UYKUSUZLUK KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAuykusuzluga-iyi-gelen-ilaclar

Bu yazı uykusuzluğa iyi gelen ilaçlar çaylar dua ayet besinler vitaminler meyveler dualar müzikler otlar besinler şifalı bitkiler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi dayanmak alışmak için için kür ne yemeli öneriler ne yapmalı yapılmalı yapılır nasıl geçer giderilir önlenir tedavi edilir yenilir düzelir uykusuzluk için zikir öneriler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın