Unutkanlığa İyi Gelen Yiyecekler ve Bitkiler

1
692
Okunma

Unutkanlık problemi ne yazık ki çağımızın en sinsi ve belalı şekilde ilerleyen rahatsızlıklarından bir tanesi. Çoğu zaman çok ağır şekilde ilerleme gösterdiği için ancak iş işten geçtikten sonra unutkanlık probleminin farkına varıyorsunuz.

Genel olarak B12 vitamini eksikliğinden ve yetersiz beslenme nedeniyle ortaya çıkan unutkanlık problemi için sizlere bitkisel çözümler ve önerilerimiz var. Lakin unutkanlık probleminden kurtulmak için size ilk tavsiyem düzenli ve sağlıklı uykunun olduğu bir hayat standardı yakalamak.

Unutkanlık için Bitkisel Çözüm: Şimdi ilk olarak unutkanlığa iyi gelen bitkisel çözüm yöntemini anlatarak başlayalım.

Malzemeler: 500 gram ceviz içi, 500 gram çekirdeksiz üzüm, 500 gram kuru kayısı, 750 gram bal.

Hazırlanışı ve Kullanımı: Limonlar 10 dakika süreyle haşlanır; ceviz, kayısı ve üzümle birlikte mikserde öğütülür.

Bu karışıma bal da ilave edilerek, sabah-akşam birer tatlı kaşığı yenilir. Unutkanlığı gideren bu uygulama karaciğeri de güçlendirir.

Unutkanlığa Ne iyi Gelir? Beslenme sorunları neticesinde ortaya çıkan bir problemi en iyi şekilde tedavi edebilmek için uygun beslenme şarttır. İşte unutkanlığa iyi gelen bitkiler ve yiyecekler.

Ceviz: Her gün bol miktarda ceviz yenilmesi, hafızayı canlı tutar. Görüntü olarak da beyne benzeyen ceviz, konsantrasyon güçlüğü için oldukça etkilidir.

Kırmızı Biber: İçerdiği bol miktarda C vitamini sayesinde, uyarıcı etki göstermektedir. Özellikle acı olanı tercih edilmelidir. Dimağı kuvvetlendirici olmasının yanı sıra, soğuk algınlığına da iyi gelir.

Üzüm: Özellikle kurutulmuş üzüm sınav dönemlerinde öğrenciler için bulunmaz bir besin kaynağıdır. Unutkanlık için her gün mutlaka bir avuç siyah kuru üzüm yenilmelidir.

Soğan: Sarımsak gibi, kan dolaşımını sağlayıcı ve kanı temizleyici etkiye sahiptir. Damarda tıkanıklık yapan maddelerin fonksiyonlarına engel olur. Beyinsel faaliyetleri artırır. Zihin yorgunluğuna iyi gelen soğan, adeta C vitamini deposudur.

Ispanak: Folik asit ve mineraller bakımından zengin olan ıspanak hafızayı geliştirir ve unutkanlığı tersine çevirebilir.

Buğday: Buğday unu; konsantrasyon bozuklukları ve ilgisizlik gibi durumlarda, dikkat eksikliğinde öğrencilerin yardımcısı olarak düşünülebilir. İçerdiği E vitamini sayesinde de hücrelerin yenilenmesinde rol oynar ve birçok mineralleri de içermektedir.

Domates: Likopen, domateste bulunan güçlü bir antioksidandır ve özellikle demans gelişimine katkıda bulunan, serbest radikallerin neden olduğu hücre tahribatına karşı koruma sağlar.

Biberiye: Dolaşım sistemini düzenleyici ve zihin açıcı etkisi bulunur.

Karanfil: Çay gibi demlenip tatlandırılarak içildiğinde hafızayı kuvvetlendiriyor, zihni açıcı ve unutkanlığı geçirici etli gösteriyor.

Yeşil Çay: Kahvenin yarısı kadar kafein içeren yeşil çay konsantrasyonu arttırır, ruh halini yukarı taşır ve unutkanlığa iyi gelir.

Ahududu: Bahçelerde yetiştirilebilen bir bitki olup, insana zindelik verir. Zihinsel yorgunluğu da giderir.

Kereviz: Unutkanlığı ve sinir yorgunluğunu giderir. Güzel yapılan bir kereviz yemeği bütün vücudu rahatlatabilir.

UNUTKANLIK KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

unutkanliga-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı unutkanlığa iyi gelen ilaçlar besinler dualar oyunlar şifalı bitkiler ahmet maranki ibrahim saraçoğlu kürler ne iyi gelir nasıl tedavi edilir geçer giderilir çözülür yenilir önlenir için okunacak dua hangi bölüme gidilir yapılması gerekenler ilacı testi hastalıkları unutkanlığı önlemek giderecek dua önleyen gideren nasıl yenebilirim azaltan önleme yolları ilaçlar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. Unutkanlık için bence en faydalı yiyecek cevizdir.zaten cevizin kabukları kırılınca ortaya çıkan bölüm insan beynini andırıyor.bu da cevizin unutkanlık için çok faydalı olduğunu göstermeye yeter.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın