Uçuğa Ne Sürülür Uçuk için iyi Gelen Bitkiler

0
521
Okunma

Uçuk her insanda ortaya çıkabilen bir sağlık problemidir. Herpes simpleks virüsünün oluşması ile meydana gelen uçuklar neticesinde, cilt üzerinde gözle görülür rahatsızlıklar meydana gelir.

Herpes simpleks virüsü vücuda enfeksiyon gibi birçok neden ile girdikten sonra uykuya yatıyor ve aradan bir süre geçip, uygun koşullar sağlandığında ortaya çıkıyor. Soğuk algınlığı, stres, güneşe maruz kalma ve vücudun bitkin düşmesi gibi nedenlerle insanların dudaklarında uçuk çıkabiliyor.

Uçuğa Ne iyi Gelir? Uçuk rahatsızlığı için farklı doğal ve bitkisel çözümler kullanılmaktadır. Şimdi sizlere, uçuk için kullanılan tedavi yöntemlerini ve uçuğa ne yapılır bunları anlatalım.

Nane yağı uçuğa iyi gelen şeyler arasındadır ve pamuk yardımı ile uçuğa yavaş yavaş sürülerek uygulanabilir.

– Ekinezya bitkisi uçuğa iyi gelir aynı şekilde pamuk yardımı ile uçuğa sürülerek uygulanır.

– Süt ve ezilmiş zeytin yaprağını ister ayrı ayrı, isterseniz beraberce bir pamuk yardımı ile uçuğa sürebilirsiniz.

– 1 kaşık mısır nişastası ile 1 kaşık içme suyunu karıştırıp macun haline getirin. Yatmadan önce uçuğa sürün ve uyandığınızda  da nazikçe durulayın.

– Uçuğa buz sürmek uçuk ağrısını geçirir ve buz koymak uçuğun üzerindeki derinin hem nemlenmesini hem de yanmasını geçiriyor.

– 1 çay kaşığı alo vera jelini direk olarak uçuğun üzerine uygulayın.

– Yeni diş fırcası, uçuk virüslerinin taşınması için ideal ortam oluşturuyor. Uçuk çıktıktan sonra temiz bir diş fırçasına geçin ve geçtikten sonra tekrar fırçanızı değiştirmeyi ihmal etmeyin.

UÇUK HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

ucuga-ne-yapilir

Bu yazı uçuğa iyi gelen bitkiler ilaç besinler şeyler uçuklara iyi gelen kremler doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi için sarımsak krem okunacak dua ilaç hap ne yapılmalı ne yapılır ne sürülür ne iyi gelir uçuk nasıl geçer çıkar yok edilir giderilir tedavi edilir söner vazelin sürülen limon kremler hangi doktor bölüm bakar uçuğu yakmak geçiren krem geçirmek kurutmak yalamak soymak hemen geçiren konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın