Trombosit Düşüklüğüne Ne iyi Gelir Neden Olan İlaçlar

3
2018
Okunma

Bu yazımızda bir kan hastalığı olan trombosit düşüklüğünden bahsetmek istiyorum. İsterseniz ilk önce trombositin ne olduğunu anlamaya çalışalım.

Trombosit Nedir: Trombosit; kanama sırasında kanın pıhtılaşmasını sağlayan hücre parçalarıdır. Trombosit oranının düşük olması kanamaya yatkın bir durum oluştururken, yüksek seviyelerdeki trombosit oranı da damarlarda ki kanın pıhtılaşmasını hızlandırır.

Trombositin Düşük Olmasının Sonuçları: Sağlıklı ve yetişkin bir insanda 150000 ile 400000 arasında trombosit hücresi bulunur. Bu rakamın düşük olması durumunda kanama daha kolay bir hal alır. Oysa ki trombosit seviyesi yeterli olsaydı kanama olduğunda birbirlerine yapışarak kanamayı durdurmayı başarırlardı.

Şimdi gelelim trombosit düşüklüğü sorunu yaşayanlara bitkisel çare ve tedavi yöntemlerini anlatmaya.

Trombosit Düşüklüğüne Çözüm: Trombosit düşüklüğü için önerimiz yeşil mercimek tüketmeniz. Haftada en az 3-4 defa çok az sıvı yağ ve az su kullanarak yapılmış yeşil mercimek çorbası içebilirsiniz.

Bir aylık mercimek çorbası tüketimi, trombosit seviyesinin normal seviyelerine gelmesinde mükemmel bir takviye oluşturacaktır. Yine bu küre ek olarak lavanta kürü de uygulayabilirsiniz.

Lavanta kürünün uygulanışı; Yaklaşık bir su bardağı suyu önce cezvede kaynatın. Su kaynamaya başladıktan kısa bir süre sonra içerisine bir tatlı kaşığı lavanta ilave edin ve toplam 8 dakika kısık ateşte kaynatmaya devam edin. Ardından ocaktan indirin ve ılımaya bırakın. Ilıyınca süzüp, akşam yemeklerinden en erken 2 saat sonra yudumlayarak için.

Trombosit Düşüklüğüne Ne iyi Gelir? Bu rahatsızlık için sizlere trombosit düşüklüğüne iyi gelen bitkiler ve yiyecekler olarak iki kısım oluşturduk.

Trombosit Düşüklüğüne iyi Gelen Yiyecekler: Başlıcaları kabak, ıspanak, pancar ve c vitamini içeren yiyeceklerdir.

– K vitamini vücutta hücre büyümesini ve trombosit sayısının optimum seviyelerde tutulması için gereklidir. Yumurta, karaciğer ve lahana tüketilmesi yeterli K vitamini alınması için önemlidir.

– A vitamini, sağlıklı trombosit üretimi için esastır. A vitamini yönünden zengin gıdalar; havuç, kabak, lahana ve tatlı patatestir.

– Vitamin B9 yani folat eksikliği meydana gelmesi ciddi oranda trombosit azalmasına neden olabilir. Kuşkonmaz, portakal suyu, ıspanak ve güçlendirilmiş tahıllar zengin folat içermektedir.

Trombosit Düşüklüğüne iyi Gelen Bitkiler: Bunun için iki favori bitkimiz var; nar ve buğday çimi.

– Düzenli tüketildiği taktirde trombosit miktarının azalması ile mücadele eder. Narı doğrudan veya meyve suyu formunda tüketebilirsiniz.

– Buğday çimi klorofil bakımından çok zengindir. Klorofil ise hemoglobine oldukça benzeyen bir molekül olarak bilinir. Bu besin, vücuttaki trombosit sayısının artırılmasında güçlü bir etkiye sahiptir.

Not: 12 yaş altı çocuklarda trombosit düşüklüğü için önerimiz tek başına yeşil mercimek çorbasıdır. Daha farklı bir çözüm kullanmanıza gerek yoktur.

TROMBOSİT DÜŞÜKLÜĞÜ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİ OLACAKTIR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

trombosit-dusuklugune-antep-fistigi

Bu yazı trombosit düşüklüğüne iyi gelen meyveler bitkiler yiyecekler besinler şeyler ne iyi gelir antep fıstığı neden olan ilaçlar hangi doktor bölüm bakar faydalı besinler doğal kesin çözüm bitkisel çare nedir için ne yemeli ne yapılmalı trombosit düşüklüğü nasıl anlaşılır giderilir yükselir tedavi edilir belli olur yükseltilir ne anlama gelir nelere neye yol açar sebep olur neyi gösterir yapar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: PLT düşüklüğü nasıl yükseltilir, plt nasıl yükselir, plt nasıl yükseltilir, plt değeri nasil yükseltilir, plt düşüklüğüne ne iyi gelir, Trombosit nasil yukseltilir, trombosit düşüklüğüne ne iyi gelir, trombosit düşüklüğünde ne yenmeli, plt değeri nasıl yükselir

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın