Toz Alerjisine Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi

0
1019
Okunma

Nefes almanın insan sağlığı için önemini bilmeyen yok. Bazı kişilerde ise nefes almak toz alerjisi yüzünden tam bir sorun haline gelmiş durumda.

İsterseniz temizlik takıntısı, isterseniz herhangi bir hastalık nedeniyle tozlu ortamlardan ve tozdan etkilenip nefes almakta zorlanıyor veya sürekli şekilde öksürük ile uğraşıyorsanız sizlere güzel bir önerim var. Böylece sizde toz alerjisine karşı kesin çözüm sağlayacaksınız. Hep beraber okuyalım toz alerjisine iyi gelen şeyleri ve bitkisel çözüm yollarını.

Toz Alerjisine Bitkisel Çözüm: Bitkisel tedavi uzmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan bitkisel kür sayesinde toz alerjisine doğal ve bitkisel yollarla kesin çözüm bulacaksınız. Şimdi bu kürün nasıl hazırlandığını ve uygulandığını kısaca anlatalım.

Hazırlanışı: Bir tatlı kaşığı lavantayı (yaklaşık 2-3 gram) yaklaşık bir su bardağı suda 6 dakika kısık ateşte demleyin. 6 dakikadan sonra ocaktan indirin ve ılımaya bırakınız. Ilıyınca süzünüz ve yudumlayarak içiniz.

Uygulama: 15 gün boyunca her gün, akşam yemeklerinden en erken iki saat sonra içilir. Her defasında taze olarak hazırlanması şarttır. Bir gün önce arta kalan miktarı kullanmayınız. Kolay olsun diye birkaç günlük hazırlayıp buzdolabında koruma altına almayınız. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri bir katkı ilave etmeyiniz.

15 günlük ilk kür tamamlandıktan sonra rahatsızlığın seyrine göre haftada üç-dört defa, akşam yemeklerinden en erken iki saat sonra bir su bardağı içmeye devam edilir.

Not 1: Eğer burun akıntısına bağlı olarak geniz akıntısı oluyorsa, gece yatağa giderken ada çayı gargarası yapmanızda çok büyük faydalar vardır. Ada çayı gargarası sadece gargara olarak önerilmiştir. Kesinlikle içmeyiniz.

Not 2: Bardağın dibinde bir-iki yemek kaşığı bırakıp pamuğa emdirerek her iki burun deliğini lavanta çayıyla ıslatmak faydalı olacaktır.

Toz Alerjisine Ne iyi Gelir? Şimdi sizlere toz alerjisine ne iyi gelir bunun örneklerini iki parçaya ayırarak verelim.

Toz Alerjisine iyi Gelen Bitkiler: En sık kullanılan yeşil çay , nane ve elma ile neler yapabileceğimizi görelim.

– Yeşil çay bir fincan kaynar suda demlendikten sonra içilir. Hapşırma ve iltihap gibi durumlarda oldukça işe yaradığı tespit edilmiştir.

– Elma sirkesi, toz alerjisi için kullanılan en popüler çözümlerden biridir. Balgam üretimini azaltır ve vücudun lenfatik alerjik reaksiyon kontrol sistemini temizler. Bir çay kaşığı organik elma sirkesi bir bardak su içinde karıştırılır. Bu karışım günde bir kez tok karnına içilir.

– Nane çayı toz alerjisinde oldukça etkili bir çözümdür. Nane anti bakteriyel özelliği ile alerji belirtilerini hafifletmeye yardımcı olur.

Toz Alerjisine iyi Gelen Yiyecekler: Meyveler, sebzeler, yiyecekler bakalım toz alerjisine nasıl etki ediyor.

– Toz alerjisi belirtilerini hafifletmek tüketmemiz gereken yiyecekler ve besinler; domates, elma, kırmızı üzüm, soğan, greyfurt ve brokoli gibi sıralanabilir.

– Alerjik reaksiyon belirtilerini hafifletmek için günde bir çay kaşığı organik bal yenmelidir. Bal, alerji belirtilerini ve hapşırma sorununu hafifleten en basit çözümlerden biridir.

TOZ ALERJİSİ HAKKINDA SORULARINIZI, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

toz-alerjisine-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı toz alerjisine iyi gelen bitkiler yiyecekler besinler ne iyi gelir bitkisel tedavi karşı lavanta ne yapmalı doğal çözüm kesin çare son nedir toz alerjisi nasıl geçer önlenir tedavi edilir karşı elektrik süpüresi lavanta hangi doktora gidilir bölüm bakar için ilaç ne yapılmalı elektrikli süpürge yapılması gerekenler halı sprey maske konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın