Tiroit Hastalığına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Toplumda son yıllarda artan bir rahatsızlık olan tiroit hastalığından bahsetmek istiyorum bu yazımda. Tiroit hastalığı aslında tiroit bezlerinin az veya çok çalışmasından kaynaklanan bir durumdur.

Tiroit bezlerinin tam çalışması gereken oranda çalışması için birazcık beslenme konusuna dikkat etsek yeterli olacaktır.

Ben bu yazımda sizlere tiroit için Ahmet Maranki’nin ceviz kürü ve İbrahim Saraçoğlu’nun dere otu kürü uygulamasını anlatacağım.

Tiroit için Ceviz Kürü: 4-5 adet cevizi 1 bardak suyun içinde 3-4 gün beklettikten sonra cevizleri yiyin ve arkasından suyunu için. Bu kürü her gün yapmanız halinde Ahmet Maranki 2-4 hafta içinde tiroit sorununuzun yok olacağını bildirdi. Ayrıca cevizleri suyun içine atarken kabuklu şekilde değil, kabukları kırılmış şekilde atmalısınız.

Tiroit için Dere Otu Kürü: Sabah, öğle ve akşam,  aç karnınıza, öğünlerden 15 dakika kadar önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu birkaç kez çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulur. Bu küre hiç ara vermeden 3 ay devam etmelisiniz.

Tiroide iyi Gelen Besinler: Tiroit bezinin çalışmasında dengenin sağlanması önemlidir. Yani ek gıdalarla tiroidin dengeli bir şekilde çalışmasına yardımcı olunmalı ve vücutta meydana gelmesi olası sorunlar bu şekilde ortadan kaldırılmalıdır. Tiroit bezinin çalışmasına yardımcı olan besinler aşağıdaki gibi sıralanabilir. Çay, Dut, Kereviz, Tere tohumu, Yoğurt otu, Pırasa, Pazı, Soğan, Sarımsak, Havuç, Ceviz, Lahana, Mısır, Turp gibi besinleri tüketmeniz faydalı olacaktır.

Tiroit Hastaları için Uyarı: Şu besinler tiroit hastalarına önerilmez. Lütfen bu yiyeceklere karşı ölçülü olunuz. Brokoli, Lahana, Kırmızı ve karalahana, Brüksel lahanası, Karnabahar, Soya, Ispanak, Yer fıstığı, Böğürtlen, Turp, Darı, Şeftali tüketirken sınırları aşmamaya çalışın.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

tiroit-hastaligina-hangi-bitkiler-iyi-gelir

Bu yazı tiroite iyi gelen besinler taş yiyecekler bitkiler otlar doğal kesin çözüm çare ne iyi gelir ne zararlı besinler sebzeler bitkisel tedavi bakan bölüm nasıl geçer tedavi edilir çalışır anlaşılır hızlandırılır tiroit hastalığına hangi bölüm doktor bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: Tiroite zararli yiyecekler

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.