Tırnak Kırılmasına Karşı Oje ilaç Limon Çözüm

0
858
Okunma

Biz kadınlar her anlamda güzel olmak için elimizden geleni yaparız. Öyle ki en ufak ayrıntı bile bazı zamanlar takıntı yapmamıza neden olur.

İşte bu yazımızda ufacık bir ayrıntı olan tırnak kırılması sorunu için muazzam bir bilgi bulacaksınız. Bence sizde en kısa sürede bu formülü denemelisiniz. Eğer bu bitkisel kür yeterli gelmezse, tırnak kırılmasına iyi gelen diğer şeyleri ve uygulamaları da kısa kısa anlattık.

Tırnak Kırılmasına Bitkisel Çözüm: Güzellik uzmanı Suna Dumankaya tırnak kırılmalarını önlemek ve kırılan tırnakları eski formuna kavuşturmak için doğal ve bitkisel bakım kürünün tarifini ve uygulanmasını anlattı.

Uygulama: Bir tas ılık suyun içine bir çorba kaşığı tuz, bir tatlı kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı sirke, bir çay kaşığı zeytinyağı koyduktan sonra ellerinizi bu suyun içinde tutabildiğiniz kadar tutun. Böylece tırnaklarınız artık kırılmalara karşı hem eskisinden daha kuvvetli olacak, hem de kırılan tırnaklarınız daha çabuk uzayacak.

Ayrıca tırnaklarınızı limon ve badem yağı ile her gün ovun. Bu formülün ölçülerini artırıp ayak tırnaklarınız için de uygulamanız mümkün.

Tırnak Kırılmasına Ne iyi Gelir? Tırnak kırılması sorunundan başı dertte olanlar aşağıda verilen uygulamalar ile tırnak kırılması için kesin çözüm sağlayabilirler.

Kalsiyum eksikliği de tırnakları güçsüzleştirir. Süt ürünleri bol miktarda kalsiyum içerdiğinden beslenme düzeninde mutlaka yer almalıdır. Bunun dışında dereotu, kereviz, susam, badem ve yeşil yapraklı sebzeler de kalsiyum açısından oldukça zengindir. Çinko ve demir eksikliğinde de tırnaklarda lekelenmeler ve kırılmalar görülebilir.

Biraz sıcak hindistan cevizi yağı tırnaklar üzerine uygulanır. Yaklaşık 5 dakika kadar tırnaklarda bekletilir. Ardından su ile durulanır. Uygulama sırasında tırnaklara biraz masaj da yapılabilir. Masaj kan akışının artmasına yardımcı olur.

Tırnak kırılmasını önlemek için elma sirkesi de kullanılabilir. Elma sirkesi; demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve vitaminler açısından son derece zengindir. Ayrıca asetik asit ve malik asit içerir. Bu içeriği ile olası enfeksiyonları da engeller.

Tırnak kırılması için önerilen bir diğer çözüm çay ağacı yağıdır. Mantar enfeksiyonu tedavisinde de önerilen çay ağacı yağı tırnak yapısını güçlendirir. Antiseptik özellikleri vardır. Biraz çay ağacı yağı ve E vitamini yağı karıştırılır. Bu karışım tırnaklara uygulanır. Yarım saat kadar tırnaklarda bekletilir.

TIRNAK KIRILMASI HAKKINDA GÜZELLİK UZMANLARINA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMALISINIZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

tirnak-kirilmasina-karsi-ilac

Bu yazı tırnak kırılmasına iyi gelen besinler şeyler yağlar doğal kesin bitkisel çözüm çare son evde tedavisi ne iyi gelir ne yapılmalı karşı kür oje hangi vitamin yağ iyi gelir hangi bölüm bakar doktora gidilir için ilaç ne yapmalı ne yemeli doğal yöntemler cila alınmalı nasıl engellenir geçer düzeltilir giderilir önerilir uzar çekilir tırnak kırılmasını önleyen krem ürünler şeyler önlemek için yapılması gerekenler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın