Terlemeye Ne iyi Gelir Kesin Çözüm Son

1
1013
Okunma

Terleme modern yaşamda insanların en çok karşılaştığı problemlerden biridir. Terleme sorununa karşı botoks, terleme eşofmanı, elektroliz yöntemi gibi çeşitli tıbbi tedavi olanakları olduğu gibi evde doğal yollarla yapabileceğiniz değişik türde terlemeye pratik çözümler de mevcuttur.

Aşırı terleme normalde sağlığa zarar vermez. Fakat terleme sonucu hem biz hem de etrafımızda bulunan insanlar oldukça rahatsız olabilir. Bu sebepten terlemeye bir an önce çözüm bulunması gereken durumlar ortaya çıkabilir.

Terlemeye Ne iyi Gelir? Terlemeyi önleyici pomat ve losyonlar eczanelerde mevcuttur. Fakat terleme konusunda doğal ve bitkisel çözümlerde uygulanabilir. Terlemeye bitkisel tedavi olarak şu kürleri önerebiliriz.

– 1 bardak kaynar suya 2-10 gram Ada çayı konur ve 10 dakika bekletilir. Günde 2-3 bardak içilir.
– Nane suyundan günde 20 gram içilir.

– Meşe mazısı toz haline getirilir 5 gram kitre ile içilir.
– 1 bardak suya 6-10 gram meşe kabuğu ufalanarak konur. 5 dk. kaynatılır bu su ile ayaklar yıkanır.

– Günde 3-4 damla elma yağı 1 fincan su ile içilir
– 1 bardak kaynar suya 2-10 gram at kuyruğu konur 10 dakika bekletilir günde 2-3 bardak içilir.

Terlemeye karşı neler yapabilirsiniz?
Ter kokusunu gidermek için çok çeşitli çözümler bulunuyor. En önemlisi temiz olmak. Bunun yanında da terlemenin yarattığı rahatsızlıkları bir kaç önlem alarak en aza indirebilirsiniz;

– Rahat ve hava alan kıyafetleri tercih edin.

– Özellikle pamuklu kıyafetler giyin.

– Vücudunuzun temizliğine özen gösterin.

– Özellikle koltuk altında oluşan istenmeyen tüylerinizi alıp ter kokusuna büyük ölçüde mani olabilirsiniz.

– Kahve, alkol ve yakıcı gıdalardan uzak durun.

– Zeytin yapraklarından yapılmış çay düzenli tüketildiği zaman terlemeyi engelliyor. Temizlenerek yıkanmış bir yemek kaşığı dolusu zeytin yaprağını, 150 miligram suda kısık ateşte 3-4 dakika kaynatıp elde edeceğiniz çayı, sabah-akşam günde iki kere tüketebilirsiniz.

– Saf mersin suyu da hem antiseptik etkiye sahip, hem de ter kokularına ve terlemeye karşı etkili doğal bir çözüm. Özellikle saf doğal zeytinyağlı defneli sabunla yıkandıktan sonra, bir parça pamuğa dökeceğiniz mersin suyu ile koltuk altına ve terden şikayet ettiniz diğer bölgelere sürebilirsiniz.

– Gül suyunun tonik etkisi var. Arzu edenler alternatif olarak saf gül suyunu tercih edebilirler.

Dilerseniz, daha önce sitede yayınladığımız; el terlemesi, avuç içi terlemesi, ayak terlemesi, koltuk altı terlemesisoğuk terleme ve aşırı terleme hakkında yazdığımız yazıları okuyabilirsiniz.

TERLEME HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAterlemeye-iyi-gelen-dua

Bu yazı terlemeye iyi gelen bitki ilaç şeyler dua sabun besinler taş deodorant otlar çaylar doğal kesin bitkisel çözüm evde tedavisi son karşı botoks krem hangi doktor bakar bölüme gidilir pudra önlem yastık ne iyi gelir için atlet dua karbonat nasıl önlenir durdurulur tedavi edilir yapılır azaltılır oluşur önlenebilir terlemeyi önleyen önleyici ne önler engellemek durdurmak çorap haplar ilaçlar tedavisi yöntemleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. uzmanlar kesinlikle bu terleme için bir çözüm bulmalı. bugün otobüste yanıma terleyen birisi oturdu adama açtın bu yazıyı gösterdim oku diye

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın