Temre Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1
4661
Okunma

Cilt üzerinde oluşan, boyut olarak küçük, görünüm olarak kırmızı, şekil olarak ise pütürlü bir yapıya sahip cilt hastalığına temre denir.

Daha önceki yazılarımızda temre hastalığının nedenleri ve belirtilerinden tutun, hem bitkisel hem de tıbbi tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermiştik. Lakin sizlerden gelen istek üzerine, temre hakkında bilinmesi gerekenleri kısa kısa toparlamak istedim.

Temreye Ne iyi Gelir? Temreye ne iyi gelir sorusu için en etkili 2 yöntemi belirtelim;

– Temrenin üzerine kükürt tozu koyarak bir süre bekletmek de diğer bir çözüm yolu.

– Nohut yağı sürerek temre olan bölgeye masaj yapabilirsiniz.

Temreye Ne Okunur? Temre hastalığına iyi gelen dualar arasında en sık başvurulan ve okunan dua şudur;

Dua:“Em ebremü emren fe inna mubrimün.” (Zuhruf suresi 79. ayet)

Anlamı: “Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak gerçekte biz, işi sağlam tutanlarız.”

Uygulanışı: Bu dua temrelerin kenarları kalemle daire şeklinde çevrildikten sonra 3, 5, 7 veya 40 defa okunarak temre olan bölgeye üflemek suretiyle fayda verecektir.

Temreye iyi Gelen Bitkiler: Temre hastalığına doğal ve bitkisel çözüm sağlayan tedavi yöntemleri şu şekilde uygulanır ve kullanılır. Genel olarak sirke ve sarımsak kullanılarak yapılan karışımlar bitkisel çözüm sağlamaktadır.

– Erik sirkeye batırıldıktan sonra temreye sürülürse faydalı bir şekilde etki eder. Zaten sirke başlı başına bir şifa kaynağıdır.

– Sedef çiçeği ve bal karıştırılarak sürülebilir. Ayrıca sarımsak sürmek temreye karşı çok etkili olduğu bilinir.

– Turp tohumu ve sirke lapa olarak hazırlanıp temrenin üzerine konursa da temre için etkili bir tedavi yöntemi olur.

– Mersin yaprağı kaynatılarak içilirse, çöpeleme sirkesi le macun yapılıp cilt üzerine sürülürse de temre doğal yollarla tedavi edilmiş olur.

Temreye iyi Gelen Kremler: Temre hastalığı için kullanılan kremler ve merhemler arasında en etkili olanı kara merhem veya diğer adıyla ihtiyol pomad olarak bilinir ve uygulanır. Ayrıca her gün sürmek şartıyla ördek yağını merhem şeklinde temreye karşı kullanabilirsiniz. Temreye iyi gelen başka ilaç var mı derseniz cevap ne yazık ki yok olacaktır.

TEMRE HASTALIĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

temre-duasi

Bu yazı temreye iyi gelen bitkiler kremler ilaçlar ne iyi gelir ne okunur ne sürülür temre için hangi ilaç krem dua kullanılır doktora bölüme gidilir okunan dualar doğal kesin bitkisel çözüm evde tedavisi nasıl geçer okunur anlaşılır gider bir hastalıktır temre hastalığına temre bulaşıcı mıdır kaşınır mı temreyi ne geçirir hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. Benim vücudum doğuştan temra kaplıdır ayak kol bacaklarda ,kış ayına girilirken bütün vücudu sarar temra,yaza girecegimiz zaman pul pul dökülür .diz altındakiler hic geçmiyor bana onereceginiz hap veya krem varsa onerebilirmisiniz

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın