Tavşan Etinin Faydaları Tadı ve Zararları

0
1557
Okunma

Bu yazımızda sizlere aslında çok faydalı ve tüketilmesi gereken bir besin maddesi olan tavşan eti hakkında bilgiler vermek istiyorum. Peki neden tavşan eti sorusuna cevap bulacağınız her şeyi anlatmaya çalıştım.

Tavşan eti besin değeri yüksek gıda maddelerinden birisidir. 200 gram tavşan etinde ortalama 30-35 gram protein bulunmaktadır.

Tavşan etinin içerisinde proteinden başka fosfor, demir ve bakır gibi madensel tuzlar vardır. A ve D vitaminiyle B vitamini bileşikleri vardır. Karaciğer demir ve bakır mineralleri, A ve D vitamini açısından oldukça zengindir.

Tavşan eti insanda kan yapar ve özellikle kansızlığı engeller. Tavşan eti bedeni canlı tutar ve insana güç verir. Zihinsel gelişmeye çok yararı vardır. Şişmanlığı büyük ölçüde engeller.

1- Dana eti, tavuk eti ve tavşan eti karaciğer, tavşan beyni ve beyinin sindirimini kolaylaştırır. Hafif et isimi verilmektedir.

2- Koyun etiyle sığır etinin bazı parçalarına yarı hafif veya yarı yağlı et isimi verilir. Bu etlerin sindirimi beyaz et sindirimine göre daha zordur.

3- Kaz eti, ördek eti, koyun eti ve sığır etinin yağlı bölümlerine ağır et isimi verilir. Bunların sindirimi zordur. En ağır et domuzun etidir.

Çok (3-4-5-6) doğurması ve senede 4 – 8 kere yavrulamasıyla meşhurdur. Lezzet bakımından eti tavuk etine benzer, her türlü yeşilliği severi, havuç denilince tavşan akla gelir. Tavşanın, gözüne faydalı olduğu için havuç yediği söylenir. Halbuki havucu o kuvvet için yer. Ülkemizde et krizini tavuktan ziyade tavşan etiyle çözebilme sonucuna varmamız olası bu durumda.

Bu özelliklerinin yanında; Tavşan yağı güzel bir masaj kremi vazifesi görür. Eklem kireçlenmesi ve romatizmalarda, şişlikler için yumuşatıcı olarak tatbik edilebilir. Tavşan yemek kısırlık tedavisinde kullanılabilir. Hipofiz hormonundan dolayı çocuğu olmayanlarda da tavşan etini çok yemeleri iyi neticide verebilir. Tavşan yağı el ve ayaklara batan dikeni çıkarmak için kullanılır. Tavşan beyni erken boşalmaya ve iktidarsızlığa doğal ve kesin çözüm sunar.

TAVŞAN ETİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

tavsan-eti-helal-mi

Bu yazı tavşan etinin faydaları tadı pişirilmesi zararları kokusu nasıl giderilir fiyatı kilosu ne kadar yemekleri neden haram ne kadar sürede pişer nereden helal mi yemek günah mı alınır satılır bulunur ne renktir neye faydalı ne işe yarar neye iyi gelir nasıl pişer temizlenir terbiye edilir olur yenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: tavşan etinin faydaları, Wagyu Sığır Eti mail

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın