Tansiyonu Düşüren Yiyecekler Bitki Çaylar ilaçlar

1
601
Okunma

Toplumumuzda ne yazık ki tansiyon yükselmesi problemi giderek daha yaygın bir hale geliyor. İşte bu durumda tansiyonu düşürmek ve dengelemek için sizlerle önerilerimizi paylaşacağız. Sizde kolayca ev ortamında basit ve alternatif tedavi yolları ile tansiyonu düşürebilirsiniz.

Tansiyonu Düşüren Şeyler Nelerdir? Unutmayın ki ani tansiyon yükselmesi durumlarında, tansiyonu düşürmek bazen hayat kurtarır. İşte sizler için derlediğimiz tansiyonu düşüren ve yüksek tansiyona iyi gelen bitkiler, gıdalar, yiyecekler kısacası her şey.

– Armut, damarların içinde biriken tortuları eritip, idrarla dışarı atar. Bu özelliğiyle iyi bir yüksek tansiyon ilacıdır.
– Böğürtlen, tansiyonu düzenler. 3 kahve kaşığı kurutulmuş böğürtlen yaprağı, 1/8 litre suda iyice kaynatılır. Bu çaydan günde iki fincan içmek yararlıdır.
– Greyfurt yüksek tansiyona iyi gelir.

– Frenk üzümü, maydanoz, sarımsak ve limon tansiyona iyi gelir.
– Andız otu tansiyon düşürme tedavisinde etkilidir.
– Frenk maydanozu, tansiyon düşürmeye etkilidir. İçinde insana baygınlık hissi veren bir madde vardır.

– Kekik geçici olarak yükselen tansiyonu düşürür.
– Limon iyi bir tansiyon düşürücüdür.
– Sarımsak tansiyonu düşürür. Halk arasında en çok bilinen ve kullanılan yöntemdir.

Şimdi ise hiper tansiyon seviyesine kadar yükselmiş karakterde olan tansiyon rahatsızlıkları için tavsiye edeceğimiz yiyecekleri ve bitkileri sıralayalım.

Hipertansiyon yani yüksek tansiyon hastalığı olanlar için bitkisel öneriler 
– Akasya çiçeklerinden yapılan ilaçlar nefes darlığına karşı kullanılır. 2 çorba kaşığı kurutulmuş akasya çiçeği, 1 su bardağı kaynar su içinde 10 dakika bekletilir, günde üç su bardağı içilir.
– Anason tohumlarını çiğnemek nefes darlığını giderir.
– Çam ağacının içerdiği ettiği aktif maddeler, solunum yolları hastalıklarına çok iyi gelmektedir.

Ihlamur çayı, nezle, grip ve nefes borusu hastalıklarına etkilidir.
– Kekik içindeki THYMOL maddesi nedeniyle özellikle nefes yolları hastalıkları ve hazma iyi gelir.
– Yeşil çam kozalakları (5 adet) doğranır, bir kaba konarak üzerine su dökülür. 24 saat bekletilir. Sonra yarım saat kaynatılır. Elde edilen şuruptan günde üç kahve kaşığı içilirse, grip, nezle ve bronşitin oluşturduğu balgamın sökülmesinde etkili olur.

TANSİYONU DÜŞÜREN ŞEYLER HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

tansiyonu-dusuren-gidalar

Bu yazı tansiyonu düşüren yiyecekler şeyler bitkiler baharatlar ilaçlar bitki hareketler sebzeler ilaç tansiyonu düşürmek için limon ne yapılmalı ne yapmak gerekir masaj ne yapılabilir neler yapmalı ayaklar limonlu su ne yapabiliriz düşürme yolları tansiyon düşüren gıdalar çay kür meyveler antidepresan dua otlar tansiyon nasıl düşürülür konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın