Susam Yağının Saça Cilde Faydaları Kullanımı Fiyatı

0
535
Okunma

Susamdan elde edilen susam yağı, susamın kendisi kadar kıymetli bir üründür. Her şeyin doğal kullanımının vücudumuza olan faydaları bilinirken, susam yağı da özellikle cilt üzerine kullanılan badem yağı, çörek otu yağı, zeytinyağı kadar önemli yağlardandır.

Yaşlı olsun genç olsun her yaştan insana hitap edebilen, kendine evde ucuz maliyetle bakım yapmak isteyenler için susam yağı oldukça idealdir.

Hadi gelin ilk önce susam yağının faydalarını, daha sonra ise susam yağının kullanımını beraber inceleyelim.

Susam Yağının Özellikleri: Susam yağının üstün özelliklerinin olmasını sağlayan, yapısında bulunan vitamin, mineral, antioksidanlar ve lesitin bakımından zengin içeriğe sahip olmasıdır. Özellikle A, B ve E vitaminleri bakımından zengin, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri, mineral olarak ise demir, potasyum, fosfor ve kalsiyum içermektedir.

Susam Yağının Faydaları Nedir?
– Kuru ciltleri yumuşatır ve cildi besler.
Cinsel gücü oldukça etkili şekilde artırmaktadır.
– Anne sütünü bariz şekilde artırıcı etkisi vardır.

– Dahili kullanımda kabızlığı önler.
– Şeker hastalarının tam anlamı ile dostudur.
– Selülitlere uygulandığında oluşacak farklılıkları gözle görebilirsiniz.
Romatizmaya karşı şifalı bir yağdır. Artroz ve kireçlenmelerde eklemlerin kuvvetlenmesi açısından fayda sağlar.

– Susam yağının mantarlara karşı da savaş açtığı bilinmektedir.
– Vücutta bulunan saç, tırnak, kaş, kirpik gibi yapıları güçlendirici, varsa kırıkları iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Bunun için masaj şeklinde uygulanmalıdır.
– Cildi besler, masaj yağı olarak da kullanılabilir.

– Banyo sonrası her cilt tipi için çekinmeden kolayca uygulanabilir.
– Güneşe karşı çok güçlü koruyucu etkisi bulunmaktadır. Zaten birçok güneş yağının da terkibinde yer almaktadır.
– İdrar sökücü ve gaz çıkarıcı özellikleri ile rahatlatıcı etkisi vardır.

Susam Yağı Nasıl Kullanılır?
– Nemlendirici olarak banyo sonrasında vücuda masaj yapılarak uygulanır. Saç bakımında badem, fındık ve çam yağları ile birlikte kullanılabilir.

– Dahili ve harici olmak üzere iki şeklide kullanılan susam yağının dahili kullanımı için; doktorunuza danıştıktan sonra, aç karnına günde bir çay kaşığı içilmesi tavsiye edilir. Dışarıdan kullanım için ise; cilt ve saça masaj şeklinde uygulamak uygundur.

– Susam yağı ile kaş ve kirpik bakımı yapmak istiyorsanız, badem yağı ve Hint yağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

– Susam yağının yaraları iyileştirme ve cilt lekelerini azaltma özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız, Hint yağı ve karite yağı ile karıştırın ve cildinize sürün.

Tırnakların kırılmasını engellemekse amacınız, susam yağını karite yağı ve kakao yağı ile kremsi bir form alana kadar karıştırın. Hazırladığınız kremi tırnaklarınıza ve tırnak etlerine uygulayın.

UYARILAR: Dahili olarak 10 yaşından küçük çocuklarda susam yağı kullanılmamalıdır. Banyo sırasındaki kullanımlarda banyo zemini kayganlaştırıcı özelliğine dikkat edilmelidir. Komik gelebilir ama gerçekten bu sebepten dolayı başına kaza gelen çok insan var.

SUSAM YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

susam-yagi-sac-uzatirmi

Bu yazı susam yağının cilde saça öksürüğe bebeklere faydaları zararları kullanımı fiyatı yapılışı nasıl yapılır kullanılır elde edilir çıkarılır üretilir sürülür kullanabilirim uygulanır ne için kullanılır ne kadar susam yağı nedir ne işe yarar neye iyi gelir nerede saç uzatır mı nerede satılır nasıl uygulanır kullanılır nazal mukoza kadınlar kulübü bulunur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın