Strese iyi Gelen Dualar Taşlar Bitkiler İlaçlar

0
606
Okunma

Çağımızın en çok görülen rahatsızlıklarının başında sanırım stres ve depresyon geliyor. Öyle ki yaşı çok küçük çocukların bile psikolojisinin bozuk olduğu ve bunun ana sebebinin stres olduğu söyleniyor.

Strese Ne iyi Gelir? Bu yazımızda önce strese iyi gelen bitkileri, daha sonra stres için iyi gelen şeyleri ve son olarak strese okunacak duaları sizlerle paylaşmak istiyorum.

FESLEĞEN: Fesleğen yaprakları iyi bir anti-stres ajanı olarak kullanılır. Sabah ve akşam olmak üzere fesleğen yaprağı çiğnenmesi iyi gelecektir.

ADA ÇAYI: Ada çayı bitkisi zihinsel stres ve gerginlik tedavisinde faydalıdır. 1 bardak kaynar suya, 1 tatlı kaşığı kurutulmuş ada çayı yaprağı ekleyin. Birkaç dakika soğumaya bırakın. Suyu süzüldükten ve lezzeti artırmak için istenirse, bal ekleyin. Bu bitki çayı, stres için mükemmel bir ev çaresi olarak hizmet vermektedir.

YOĞURT: Yoğurt, stresin en iyi gıda çözümdür. Zengin A vitamini, B kompleks vitaminleri ve D vitamini sayesinde uykusuzluk, migren ile ilişkili kramp durumunda rahatlama sağlar.

SICAK BANYO: Sıcak su banyosu bütün vücudu rahatlatır ve streste azalma sağlar.

MEDİTASYON: Bazı iyi ve olumlu düşüncelerin zihne aktarılması streste yardım almada etkilidir.

VİTAMİNLER: Stresi azaltmak için gerekli görülen B grubu vitaminleri yeteri kadar alınmalıdır. Ayrıca kahve, tuz, sigara, alkol ve az alkolllü içeceklerden kaçınılmalıdır. Bunlar B vitaminlerinin yeteri kadar alınımını azaltır.

PEKMEZ: Pekmez de stres için başka bir etkin çaredir. Pekmez yoğun olması hasebi ile gerek B vitamini ve gerekse de demir içeriği bakımından zengindir.

Strese iyi Gelen Şeyler: Aşağıda sıraladığımız maddeleri mümkün olduğunca yapmaya çalışın. Bu sayese stres sorunundan kurtulmanız çok kolay olacak.

1. Vücudunuza dar gelen kıyafet giymeyin.
2. İlaçla yaşamaktan kaçının.
3. Randevularınızı önceden ayarlayın.
4. Hafızanıza güvenmeyin; mutlaka yazın.
5. Aracınızı, bozulmadan servise götürüp bakım yaptırın.
6. Her kilidin yedek anahtarını yaptırın ve belli yerlerde bulundurun.
7. Daha sık “hayır” deyin.
8. Yapacaklarınızı öncelik sırasına sokun.
9. Zamanınızı israf etmeyin.
10. Öğle ve akşam yemeklerini basitleştirin.
11. Kötümser insanlardan uzak durun.
12. Önemli evrakın birden fazla fotokopisini çektirin.
13. Evde çalışmayan ne varsa tamir ettirin.
14. Yapmaktan hoşlanmadığınız işler için yardım isteyin.
15. İhtiyaçlarınızı önceden belirleyin.
16. Bir defada yapılması zor büyük işleri, küçük parçalara ayırın.
17. Etrafı toplayın, dağınıklıktan kurtulun.
18. Gülümseyin.
19. Bebekleri gülümsetin.
20. Dost bir kediyi veya köpeği okşayın.

Strese iyi Gelen Dualar: Hadis-i şeriflerde buyurulur ki:

Her gün sabah akşam yedi kere, “Hasbiyallahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim” okuyan, dünya ve ahiret sıkıntısından kurtulur.

La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır. “

Bir sıkıntıya düşünce, “Bismillâhirahmanirrahim velâ havle velâ kuvvete illa billâhil aliyyil azim” diyeni Allahü teâlâ, sıkıntı ve belalardan muhafaza eder.

STRES KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAstrese-iyi-gelen-taslar

Bu yazı strese iyi gelen dualar taşlar bitkiler besinler dualar hobiler bitki çayı oyunlar kokular ilaçlar gıdalar vitaminler müzik renkler otlar ne iyi gelir bağlı ishal kaşıntı mide yanması tansiyon terleme nasıl önlenir geçirilir yok edilir yenilir atılır tedavi edilir doğal kesin bitkisel çözüm çare son tedavisi hangi doktor bölüm bakar stresi azaltmanın yolları yönetmek etkileyen faktörler azaltan yiyecekler yok etmek yenme alan tesbihler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın