Siyatiğe iyi Gelen Bitkiler ve Bitkisel Çözüm

0
803
Okunma

Vücudumuzun en büyük sinir kısmını barındıran siyatik sinirinin bacakta hissettirdiği bir ağrı ile kendini belli eden rahatsızlığa siyatik denmektedir.

İlerleyen bir dönemde siyatik hastalığı hakkında daha detaylı bilgi aktaracağız. Lakin ilk önce siyatiğe iyi gelen doğal çözümlere göz gezdirelim.

Bu yazımızda siyatik ağrısı çekenlere doğal ve bitkisel yöntemler kullanarak siyatik ağrısını geçiren ve tamamen yok ederek kesin çözüm sağlayan kürleri tanıtmak istiyorum.

Siyatiğe Ne iyi Gelir? Siyatiğe iyi gelen  yağlar, ilaçlar, şifalı bitkiler, kaplıcalar, hareketler, egzersizler, yiyecekler mevcuttur. Ben sizlere bunların arasından en çok kullanılanları ve başarıya ulaşanları tanıtmaya çalışacağım.

– Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış sarmaşık katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

– Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı dövülerek iyice ezilmiş olan karanfil kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çorba kaşığı içilirse siyatik ağrılarına en iyi gelen doğal kürü keşfettiniz demektir.

– Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şerit yapraklı pelin otu katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla bu uygulama tekrarlanır.

– Bir tutam taze okaliptüs yaprağı bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebilecek bir yerde bekletilip şişenin içindeki bir tülbent yardımıyla posası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeye aktarılır. Gerektiğinde siyatik ağrısı olan yere pansuman yapılarak sürülür.

– Bir litre suyun içine üç adet limon kabuğu rendelenip karışımın kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tok karnına olacak şekilde içilir.

– Bir miktar taze baldıran yaprağı yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen öz suyu bir miktar eritilmiş kuyruk yağı ile karıştırıldıktan sonra söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülerek kullanılırsa siyatik için çok etkili bir çözüm olur.

SİYATİK HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZİ, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

siyatige-ne-iyi-gelir

Bu yazı siyatiğe iyi gelen ilaç hareketler bitkiler kaplıcalar egzersizler bitkisel yağlar şifalı bitkiler şeyler ibrahim saraçoğlu doğal kesin çözüm tedavisi evde çare son ne iyi gelir denk gelen iğne sıcak iyi gelir mi hangi bölüm bakar doktora gidilir siyatik için ilaç egzersiz krem ne yapmalı fizik tedavi hangi ilaçlar kullanılır nasıl geçer anlaşılır yatmalı rahatlatılır sinir germe sinir sıkışması nedir hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: siyatiğe ne iyi gelir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın