Sivilce Lekelerine Ne iyi Gelir Doğal Çözümler

1
1006
Okunma

Toplumda neredeyse her gencin ergenlik döneminde başına gelen bir sorundur sivilceler. Çoğu kişide ziyaretçi olarak kalan sivilceler, bazı kişilerde ise lekeler oluşturarak kalıcı hale gelmiştir.

Bu yazımızda güzellik ve cilt bakımı anlamında oldukça sorun çıkaran sivilce lekelerine ve sivilce izlerine ne iyi gelir ve bu lekeler ile izler nasıl tedavi edilir ve geçer bunu bitkisel çözüm yöntemleri sunarak size anlatacağım.

Elma Sirkesi: Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini bir kap içinde kaynatın. Daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yine aynı miktarlarda su ve elma sirkesini ile yüzünüzü 3-4 günde bir silerek de sivilce lekelerine doğal çözüm sağlarsınız.

Anason Tohumu: Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya kadar su eklenir ve kaynatılır. Tohumlar süzülerek atılır ve elde edilen su soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülmesi haline sivilce lekeleri ve cilt lekelerinin önlenmesi ve canlılık kazanması sağlanır.

Arpa Unu: Arpa unu hamur haline getirilerek yüze maske halinde sürülür ve 2 saat süresince bekletilir. Bu işlem sonucunda yüzdeki lekeler ve sivilce lekeleri yok olur.

Biberiye: Biberiye, merhem haline getirilerek vücuda sürülür. 2 gram kurutulmuş biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içinde 20 dakika kaynatılarak, vücut yıkandığında güzelleştirir, pürüzsüz hale getirir.

Yoğurt Maskesi: Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırın. Cildinizde bir saat bekletip ovarak çıkarın. Bir çorba kaşığı eşit miktarda mısır unu , ıslatılmış kil, el kremi ve suyu karıştırın ve cildinize sürün. 5 dakika ovarak peeling yapın.

Kudret Narı: Kabakgiller familyasından, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu ve sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır. Sivilce lekelerine zeytinyağı karışımı iyi gelmektedir.

Kayın Ağacı: Kış aylarında yapraklarını döken güzel görünüşlü bir orman ağacıdır. Dalları salkım gibidir. Kabukları halka halkadır. Kabuk ve dallarından kayın ağacı katranı elde edilir. Sivilce lekelerine kesin çözüm sunan özel bir kür oluyor.

Sinir Otu: Aktardan kolayca satın alabileceğiniz sinir otu ile sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Sinir otunun yapraklarını ezin ve çıkan suyu pamuk yardımı ile sivilce izlerine sürün. Sivilce lekeleri ve sivilce izlerine çok iyi gelir. Zamanla tedavi eder.

Sabun Otu: Sabun otu kökünü su içerisinde kaynatın ve suyunu sivilce izlerine uygulayın. Sivile izlerini kısa sürede yok edecek bir şifalı bitkidir.

Maydanoz: Maydanoz aynı elma sirkesi gibi cildinizdeki toksinleri yok eder. 1 demet maydanozu su içerisine koyun ve kaynatın. Suyunu ve maydanozları sivilce lekelerine uygulayabilirsiniz. Cildinize uygulayacağınız karışımı 1 saat sonra temizleyin. Haftada 2 gün uygulayabilirsiniz.

SİVİLCE LEKELERİ HAKKINDA UZMANLARIMIZA DANIŞMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

sivilce-lekelerine-iyi-gelen-krem

Bu yazı sivilce lekelerine iyi gelen izlerine sabun kremler maske meyveler bitkisel yağlar şeyler ilaç lazer bitkiler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözümler sivilce lekelerini yok etme eden giderici gideren ne geçirir giderir yok eder kapatır limon ilaçlar nasıl geçer gider kaybolur kapatılır geçirilir ahmet maranki ibrahim saraçoğlu için elma sirkesi ne yapılmalı tedavi yöntemleri sivilce lekelerini yok eden gideren giderici krem kapatma geçiren bitkisel yağlar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın