Sırt Ağrısına Ne iyi Gelir Egzersiz Çözüm

0
836
Okunma

İnsanların başına en sık gelen rahatsızlıkların ve ağrı türlerinin içinde sırt ağrısı en başları çeker sanırım. Bu yazımızda her insanın mutlaka başına gelen, gelmese dahi bir gün mutlaka gelecek olan sırt ağrısı hakkında bilgiler vereceğiz.

Sırt ağrısına ne iyi gelir? Ya da sırt ağrısına iyi gelen bitkisel çözümleri öğrenmeye ne dersiniz?

Sırt Ağrıları Neden Olur
Sırt ağrılarının oluşma nedenleri hakkında sizlere klasik bilgilerden farklı yeni bilgiler veremeyeceğiz. Ancak bütün kaynaklarda aynı olan nedenleri sıralamakta da yarar görüyoruz. Buna göre sırt ağrılarının sebeplerinden en yaygını aslında modern çağın hastalığı da olan sinir ve stres halidir. Bu ana sebebe ek olarak;

– Duruş bozuklukları,

– Oturma pozisyonundaki hatalar,

– Eğilerek fazlaca aynı pozisyonda kalmak,

– Bir iç hastalığın yan etkilerinin sırt bölgesine yansıması,

– Boyun bölgesinde meydana gelebilecek bir bozukluğun sırt bölgesine sirayet etmesi,

Eklem iltihaplanmaları,

– Sırt eklemlerindeki dokular arası boşluklara yabancı madde birikmesi

– Bel veya kalça kemiklerindeki şekil bozuklukları,

– Sırt bölgesindeki kaslarda meydana gelebilecek kulunç durumu,

Kemik erimesi gibi birçok etken de sırt ağrısına neden olabilecek diğer faktörlerdendir.

Sırt Ağrısının Tedavisi İçin Gereken Şifalı Bitkiler
Zencefil, Hardal yaprağı, Ceviz içi, Sirke Ekşi yonca, Güzelavrat otu, Üzüm pekmezi

Hazırlanış Şekli ve Kullanımı
– Zencefil yapraklan 15 dakika süreyle kaynar suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya, şurup kıvamına gelinceye kadar üzüm pekmezi ilave edilerek karıştırılır. Tedavi süresince, hazırlanan şuruptan günde üç fincan ısıtılarak içilir.

– Hardal yaprakları, ceviz içi ile birlikte sert bir zeminde dövülerek ezilir. Elde edilen posa, lapa kıvamına gelinceye kadar sirke ile karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan lapa, yatmadan önce sırtın ağrıyan yerine ılık su kompresi ile günaşırı sürülür.

– Ekşi yoncanın kurutulmuş yaprakları, güzel avrat otu ile birlikte kaynar suda 25 dakika süreyle bekletilir. Sıkılarak elde edilen posaya, lapa kıvamına gelinceye kadar hardal tozu ilave edilerek yoğrulur. Hazırlanan lapa, yatmadan önce sırtın ağrıyan bölgelerine masaj yapılarak sürülür.

Dilerseniz daha önce yazdığımız sırt tutulmasına ne iyi gelir başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

SIRT AĞRISI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

sirt-agrisina-egzersiz

Bu yazı sırt ağrısına iyi gelen ilaç hareket yataklar yağlar bitkisel ağrı kesici krem besinler dua yatak hareketler egzersizler doğal çözüm çare son evde tedavisi şifalı bitkiler ne iyi gelir masaj yakı kas gevşetici uygun yatak bengay hangi ağrı kesici doktor bölüm bakar gidilir için korse ne yapılmalı kullananlar hacamat yastık nasıl geçer yatmalı giderilir tedavi edilir sırt ağrısını ne geçirir geçiren geçirmek için geçirmenin ne keser konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın