Siroza Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavisi

0
687
Okunma

Çok fazla miktarda alkol tüketilmesi neticesinde ortaya çıkan bir hastalık olan sirozun tedavisi oldukça zordur.

Her ne kadar zor bir tedavisi olsa da siroz tedavi edilemeyecek bir hastalık değildir. Ancak vücutta başka hastalıklar da varsa siroz şiddeti artar ve tedavisi zorlaşır. İşte bu noktada doğal çözümler imdadımıza yetişir.

Siroz hastalığına karşı alternatif tedavi yöntemlerini kullanarak hastalığın sürecini etkileyebiliriz.

Siroza Ne iyi Gelir? Siroz hastalığına iyi gelen yiyecekler, meyveler, şifalı bitkiler ve kürler hakkında kısa kısa bilgiler aktarmak istiyorum.

Siroz hastalığının tedavisinde bulunması gereken şifalı bitkileri Andız otu, Rezene, Hindiba, Papatya, Aslan dişi otu ve Üzüm pekmezi şeklinde sıralayabiliriz.

Peki bu bitkileri kullanarak siroz için nasıl bitkisel çözüm sağlarsınız. İşte bitkisel siroz tedavisi için önerilen tariflerimiz.

– Andız kökü kurutularak dövülür. Elde edilen toz kaynar suda 10 dakika bekletilerek demleme yapılır. Yatmadan önce, hazırlanan bu içecek ısıtılarak bir fincan içilir.

– Rezene ve hindiba kökü suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı, üzüm pekmezi ile karıştırılarak şurup kıvamına gelinceye kadar çalkalanır. Hazırlanan bu şuruptan yemeklerden sonra bir fincan içilirse siroz için mükemmel bir alternatif tedavi yöntemidir.

– Papatyanın kurutulmuş çiçekleri kaynar suda 20 dakika süre ile bekletilir. Süzülerek elde edilen sıvıdan tedavi süresince günde 3 bardak içilirse siroz hastalığına çare olur.

– Aslan dişi çiçeği bitkisinin kökleri suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıdan günde üç bardak içilirse siroza kısa zamanda şifa olur.

SİROZ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZİ, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

siroza-hangi-bolum-bakar

Bu yazı siroza iyi gelen yiyecekler meyveler gıdalar besinler şifalı bitkiler kürler bitki hangi bölüme doktora gidilmeli kullanılan ilaçlar diyet bitkisel tedavi kereviz kürü doğal kesin bitkisel çözüm çare son hangi doktor bakar çare nasıl geçer iyileşir anlaşılır tedavi teşhis edilir yakalanan ne kadar yaşar neler iyi gelir siroz hastalığına hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın