Sinameki Çayının Faydaları Zararları Yan Etkileri

0
491
Okunma

Bu yazımda sizlere özellikle zayıflamak, mideyi boşaltmak ve ödem atmak isteyenlerin sıklıkla kullandığı bitkisel bir çay olan sinameki çayının yapılışı ve faydaları hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Unutmamanız gereken tek nokta ise sinameki çayının kullanımını biraz abartırsak yarardan çok zarar vereceğidir.

Sinameki Çayı Nasıl Hazırlanır? Sinameki çayı hazırlamadan önce çok güçlü bir müshil olduğunu unutmayın ve çayı içtikten sonra yakınlarda bir yerde bir tuvalet bulunmasına dikkat edin. Sinameki çayını hazırlamak için bir fincan kaynamış su içine yarım çay kaşığı sinameki otu atarak 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Çayınızı balla tatlandırabilirsiniz.

Sinameki Çayının Faydaları: Bağırsakları temizlemek için kullanılır, Müshil etkisi vardır, Şişliği alır İştahı kapatır, diyet yapanlara yardımcı olur, Kabızlığı giderir. Kısacası sindirim sistemini hızlandırarak vücudu rahatlatmak için kullanılabilir.

Sinameki Çayının Yan Etkileri: Sinameki genel olarak güvenli kabul edilir ancak yan etkileri olan bir bitkidir. Sinameki çayının en sık görülen yan etkileri mide ağrısı, mide bulantısı ve uzun süreli ishaldir. İki haftadan uzun süreli kullanımı tavsiye edilmez.

– İki haftadan uzun sürelerde tüketimi bağırsakların normal fonksiyonunu etkileyebilir ve sindirim sisteminde tembelliğe yol açabilir.

– Sinameki bitkisinin uzun süreli tüketimi daha az görülmekle birlikte kandaki bazı kimyasalların dengesini değiştirerek kalp hastalıklarına, kas güçsüzlüğü, karaciğer tahribatına yol açabilir.

– Gebelik ve emzirme döneminde kısa süreli kullanımı hakkında araştırmalara dayalı bir bilgi bulunmamaktadır. Tedbirli davranmak adına kesin bir bilgi ve dozaj için mutlaka doktorunuza danışın.

Potasyum eksikliği çeken kişilerin sinameki çayı içmesi durumu daha da kötüleştirebilir.

– İshal olan kişiler sinameki çayı içmemelidir. Ayrıca vücut dışkı birlikte fazla miktarda su kaybettiği için dehidratasyon durumu meydana gelebilir.

– Gastrointestinal hastalıkları (apandisit, mide iltihabı) bulunanlar sinameki bitkisi ve çayı kullanmamalıdır.

– Kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, sindirim sistemi sorunları için düzenli olarak ilaç kullananların sinameki kullanmaya başlamadan önce doktora danışması gerekmektedir.

SİNAMEKİ ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

sinameki-cayi-neye-yarar

Bu yazı sinameki çayının yan etkileri faydaları zararları saça cilde faydası nasıl içilir demlenir olur yapılır hazırlanır tüketilmeli zayıflatır mı etki süresi olur kullanılır neye yarar nedir ne kadar sürede ne zaman etki eder nerede satılır ne kadar tüketilmeli ne zaman ne sıklıkla içilmeli nelere iyi gelir ne işe yarar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın