Sigara Lekesi Dişten Nasıl Çıkar

0
603
Okunma

Sigara kullanımının insan sağlığı açısından zararlarını bilmeyen yok. Lakin sigara sadece sağlık açısından değil, güzellik ve bakım açısından da büyük sorunlar ortaya çıkarabiliyor.

Bu yazımızda sizlere dişlerde oluşan sigara lekeleri için doğal ve bitkisel çözüm yolları sunmaya çalışacağız. Bakalım diş lekeleri nasıl geçiyor ve sigara kaynaklı oluşan diş lekesi için neler yapılıyor.

Diş Lekelerine Doğal Çözümler: Sigara kaynaklı oluşan diş lekesini yok etmek için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

– Dişlerdeki sigara lekesinin çıkması için düzenli olarak dişlerini fırçalamalı ve diş ipi kullanma alışkanlığı edinmelisiniz.

– Sigara lekelerinden kurtulmak için etkili bir şekilde beyazlatıcı özelliği bulunan diş macunlarından yararlanabilirsiniz. Ancak, dişleri beyazlattığı söylenen her diş macununu kullanmamalı, uzman bir hekimin önerisinden yola çıkarak doğru diş macununu seçmeye dikkat etmelisiniz. Aksi durumda amacınıza ulaşamadığınız gibi, dişlerinizde aşındırma ve hassasiyete de yol açabilirsiniz.

– Dişlerde sigara lekesini çıkarmak için, düzenli olarak diş hekimine gidip diş temizliği yaptırın. Özellikle de ışıklı beyazlatma işlemi, dişlerdeki sigara lekelerini söker atar. Lakin bu işlemi düzenli olarak yaptırmanız gerektiğini unutmayın.

Diş Lekesine Bitkisel Çözümler: Sigara kullanımı sonucunda ortaya çıkan diş lekelerini gidermek için uzmanlar bizlere şu bitkisel ve doğal çözümleri tavsiye ediyor. Bu yöntemler aynı zamanda sık kahve ve çay kullanımı neticesinde ortaya çıkan sararmalar için de geçerlidir.

– Dişlerde oluşmuş olan sarımsı lekeleri çıkarmak için karbonat kullanabilirsiniz. Parmağınızı veya diş fırçasını karbonata batırın ve dişlerinizi ovalayarak temizleyin.

– Çilekte faydalı yöntemlerden biridir. Birkaç çileği macun şeklini alana kadar ezin. Diş fırçasına sürerek dişleri fırçalayın.

– 3 beyazdan uzak durulmasını gerektiğini herkes bilir. Lakin sofra tuzu da dişleri parlatmakta kullanılan başka bir yöntemdir.

– Benim favorim limon kabukları, limon kabuğunu ince parçacıklar olana kadar rendeleyin ve dişlerinizi rendelenmiş limon kabuğu ile fırçalayın.

DİŞ LEKESİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

dis-lekelerine-dogal-cozum

Bu yazı diş lekelerine karşı diş macunu bitkisel doğal çözüm ne iyi gelir nasıl geçer temizlenir çıkar önlenir giderilir yok edilir için en iyi diş macunu karbonat elma sirkesi diş lekesine dişte kahve çay lekesi neden olur diş lekesini ne temizler ne çıkarır ne geçirir dişte sigara lekesi diş lekelerini temizleme fiyatları çıkaran hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın