Şeker Hastalığına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm Nedir

0
1030
Okunma

Bugün sizlere şeker hastalığı hakkında bir paylaşım yapmak istiyorum. Şeker hastalığına iyi gelen hatta mucize bitkisel çözüm diyebileceğimiz özel bir önerimiz var sizler için.

Çağımızın ne yazık ki en çok rastlanan sağlık problemlerinden birisi de şeker hastalığıdır. Öyle ki eskiden belirli bir yaşın üzerinde görülmeye başlanan şeker hastalığı artık daha genç yaşlarda ortaya çıkmaya başladı.

Kuşku yok ki şeker hastalığının daha genç yaşlarda görülmeye başlamasının en önemli nedeni sağlıksız besinlerin hayatımızda daha çok yer etmeye başlaması.

Hem beslenme alışkanlıkları hem de gizli şeker meydana gelmeye başlaması ile insanlar şeker hastalığı ile daha sık karşılaşmaya başladı. Oysa ki şeker hastalığına yakalanmadan veya şeker hastası olsanız bile hastalık döneminde kan şekerini dengelemek için sizlere tarifini vereceğimiz bitkisel kürü uygulamanız sizi şeker hastalığının pençesinden kurtarmaya yetecektir.

Şeker Hastalığına Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu şeker hastalarına kan şekerini düşürmek ve kan şekerini dengelemek için beyaz lahana kürü uygulanmasını öneriyor. Sizde bu bitkisel şeker hastalığı kürünü evde kolayca hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Hazırlanışı: 4 ya da 5 adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan kaynamakta olan bir litrelik suyun içerisine atın ve 10 dakika boyunca haşlayın. Burada dikkat edilmesi gereken nokta lahana yapraklarının parçalanmadan haşlanmaya bırakılmasıdır.

Kullanımı: Haşlanma süresi bittikten sonra hazırlanan suyu içerisine herhangi bir tatlandırıcı katmadan içmelisiniz. Ayrıca eğer tadına bakmak isterseniz lahanayı da yiyebilirsiniz. Hazırlanan suyu her sabah ve akşam aç ya da tok karnına bir su bardağı içebilirsiniz. Beyaz lahana kürü her gün taze olarak hazırlanır. Lütfen dünden kalan suyu tüketmeyin.

Not: Seralarda yetişen kültür lahanası bu kür için uygun değildir. Doğal olarak yetiştirilen iri, yeşil yapraklı,sarımsı renkli beyaz lahana kullanılmalıdır.

Şekere İyi Gelen Yiyecekler: Tam buğday ekmeği, Bazı sağlık uzmanları kepek ekmeğini tavsiye ediyorlar ama bunun yerine tam buğdaylı ekmekler öneriyoruz, Tam tahıllı ürünler ve çok az şeker içeren tahıllı yiyecekler, Tam tahıllı ekmek, Fırında kızartılmış patates, Tam tahıllı un veya mısır ekmeği, Mısır, patlamış mısır veya mısırdan yapılmış ürünler.

Şekere İyi Gelen Sebzeler: Taze sebzeler, çiğ veya suda hafif haşlanmış sebzeler, Dondurulmuş veya hafif buğulanmış sebzeler, Düşük sodyumlu ya da tuzsuz konserve sebzeler, Salata, yeşillik, lahana, ıspanak, roka.

Şekere İyi Gelen Meyveler: Dondurulmuş meyve ve konserve meyve suları, Şekerli veya az şekerli konserve meyveler, Şekerli şekersiz reçel ve konserveler, Şeker eklenmemiş elma püresi, % 100 meyve suyu.

Şekere Faydalı Et ve Proteinler: Fırında, ızgara, veya haşlanmış etler, Sığır etinin yağsız kısmı, Hindi eti, Düşük yağlı peynir, Tavuk veya hindi eti, derisiz göğüs kısmı, Fırında, ızgara buğulama veya ızgara balık, Fasulye, Yumurta, Fındık.

Şekere Faydalı Süt Ürünleri: % 1 veya yağsız süt, Düşük yağlı yoğurt, Düşük yağlı peynir, Düşük yağlı veya yağsız ekşi krema, Dondurulmuş düşük yağlı, düşük karbonhidratlı yoğurt.

Şekere Faydalı İçecekler: Saf su, Şekersiz ve fazla tatlı olmayan diğer içecekler, Şekersiz çay, az limonlu olabilir, Şekersiz kahve, tatlandırmak için süt katılabilir, Sade kahve.

ŞEKER HASTALIĞI İLE İLGİLİ SORULARINIZI YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

seker-hastaligina-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı şeker hastalığına iyi gelen besinler içecekler meyveler sebzeler taş otlar hurma besinler mantar meyve otlar kuru meyveler bitkiler bitki çayları nelerdir ne iyi gelir bitkisel doğal kesin çözüm evde çare tedavisi nedir hangi bölüm doktor bakar gidilir şeker hastalığı nasıl olur oluşur başlar biter tedavi edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın