Şeftali Suyunun Faydaları Yararları Yapılışı

1
617
Okunma

Ülkemizde giderek artan oranda meyve suyu tüketilmeye başladı. Şüphe yok ki bunda en büyük etken hazır meyve sularının artık daha kolay şekilde temin edilebilmesi.

Sizlere bu yazımda Bursa ilinin ünlü meyvesi şeftalinin suyunun faydalarını ve yararları anlatacağım.

Şeftali Suyu: Şeftali içerdiği A, B3 ve C vitaminleriyle, folik asit, betakaroten, potasyum içerir. Vücutta A vitamini oluşturan temel madde olan betakaroten, şeftalide çok zengin miktarda bulunur. Ayrıca antioksidan özelliği ile toksit maddelerin vücuda vereceği zararları çok iyi şekilde önler.

Şeftali Suyunun Faydaları: Şimdi dilerseniz sizlere şeftali suyunun faydaları ve yararları konusunda bilgi verelim.

Kanı temizler. Ateşi düşürür. İdrar söktürür. Kabızlığı giderir. Uykusuzluğu giderir. Böbrek taşlarını eritir. Ağız kokusunu giderir. Kalp krizi riskini azaltır. Bağırsakları yumuşatır. Basur şikayetlerini azaltır. Kansere karşı koruyucudur. Cildi nemlendirir ve canlandırır. Sinir sistemi üzerinde olumlu etki yapar.

Böbreklerin ve safra kesesinin düzenli çalışmasını sağlar. Gribe karşı vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir. Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Şeftali hazmı kolaylaştırarak sindirim sistemine yardımcı olur. Antioksidan özelliğiyle toksit maddelerin vücuda vereceği zararları önler.

Şeftali Suyu Nasıl İçilmeli? Şeftali suyu mümkün olduğunca taze sıkılmış olarak içilmelidir. Şeftali suyunu taze sıkılmış ananas suyu, kavun suyu, kayısı suyu karışımlarıyla içerseniz daha enfes bir lezzet ortaya çıkar.

ŞEFTALİ SUYU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAseftali-suyu-neye-iyi-gelir

Bu yazı şeftali suyunun yoğunluğu faydaları yapılışı yararları kalorisi cilde faydaları ingilizcesi ph değeri yapımı nasıl yapılır çıkarılır saklanır hazırlanır çıkar neye iyi gelir ne işe yarar ne demek ishale iyi gelir mi ishal kabız gaz yapar mı kaç kalori zararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: ananas ve seftali

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın