Sedef Hastalığı Nasıl Geçer Kesin Çözüm Nedir

4
1383
Okunma

Yaz ayları yaklaştıkça herkes cildine daha bir önem verir ve cilt bakımına girerler. Bizde cilt hastalıkları olan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla sedef hastalığına çözümler aramaya çalışacağız.

Bir cilt hastalığı olan sedef özellikle duygusal çöküntüler ve enfeksiyonlar sonucunda ortaya çıkan, deri üzerinde lekeler ve kızarıklıklar oluşturan, bu sebeple de özellikle bir çok bayan arkadaşın takıntısı haline gelen bir hastalıktır.

Ne yazık ki sedef bazı hastalarda çok kolay çözüme kavuşurken bazen ise çok zor şekilde tedavi edilir. Biz bu yazımızda sedef hastalığına iyi gelen doğal ve kesin nitelikteki mucize çözümler ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Sedef Hastalığına Zararlı Yiyecekler: Bu yiyecekleri sedef hastalarının kesinlikle tüketmesini önermiyoruz. Yerseniz bile mümkün olduğunca az yemeye çalışın.

Sosis ve sucuk türü etler, salça kullanılan çorbalar, asitli içecekler, sirke, limon, portakal, greyfurt, çilek ve alkollü içecekler sedef hastalarına önerilmez. Bunun sebebi akciğeri yoran bu besinler, akciğerin düzenli ve düzgün çalışmamasından dolayı oluşan sedef hastalığını olumsuz etkilemesidir.

Sedef Hastalığına iyi Gelen Bitkisel Çay: Bu hastalığın tedavisinde bitki çayları oldukça faydalıdır. Size vereceğim bitkisel çayı her gün kullanmanız durumunda sedefin döküldüğünü göreceksiniz.

Malzemeler: 30 gram kırlangıç otu, 50 gram ısırgan otu, 30 gram çıban otu, 10 gram meşe kabuğu, 30 gram portakal nergizi, 20 gram civan perçemi, 20 gram ceviz kabuğu, 20 gram şahtere, 30 gram söğüt kabuğu, 40 gram sarı iskorçina.

Hazırlanışı: 2 litre sıcak suyun içerisine 3 tatlı kaşığı verdiğimiz bitkilerle karışım haline getirilen çay katılır ve demlenir. Bu çay gün içerisinde tüketilir. Aç veya tok karnına içmeniz fark yaratmaz. Tedaviye en az 1 hafta devam etmeniz gerekir.

Sedefe iyi Gelen Bitkiler: Tabi ki yukarıda sayılan bilgiler dışında da sedefe karşı bitkisel ve doğal çözümler mevcut. Bunları sıralamak gerekirse;

– İbrahim Saraçoğlu sedef hastaları için siyah üzümü öneriyor. 20 tane kuru üzümü havanda ezin ve yiyin. Eğer şeker hastasıysanız çekirdekleri çıkardıktan sonra üzümleri yemelisiniz.

– Mandalina, portakal gibi narenciye meyvelerinin kabuklarını yakarak kül şekline getirin. Bu külün içine saf zeytinyağı ekleyerek krem şekline getirin. Bunu sedef hastalığı olan bölgenin üzerine sürün. Bu uygulamayı günde 2-3 defa yapabilirsiniz.

– Aloe vera yaprağı veya bu bitkiden elde edilen aloe vera yağını sedef hastalığı olan bölgelere sürmek sedef hastalığına iyi gelir.

– Sedef için iyi gelen kaplıcalar ve şifalı sular da mevcuttur. Ülkemizin farklı yerlerinde olan bu kaplıcalarda sedef havuzlarına girerek hastalığa çözüm sağlayabilirsiniz. Sedef konusunda en etkili kaplıca Kırşehir il merkezinde bulunan Terme Kaplıcalarıdır.

Sedefe iyi Gelen Yiyecekler: Sedef hastalığına iyi gelen besinler olarak badem, ceviz, antep fıstığı, yer fıstığı, çam fıstığı gibi iç meyveleri sayabiliriz.

Ayrıca çinko minerali sedefin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bu sebeple içeriğinde bol miktarda çinko barındıran ıspanak, mantar, kırmızı et, balık eti, susam, kabak çekirdeği, yoğurt, peynir, süt ürünleri gibi yiyecekleri tüketmek faydalı olacaktır. Özellikle sedefe iyi gelen mantarları ve balıkları göz ardı etmemelisiniz.

SEDEF HASTALIĞI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZİ YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAsedefe-ne-iyi-gelir

Bu yazı sedef hastalığına iyi gelen kaplıcalar göl balık bitkisel yağlar sabun mantar balıklar besinler şeyler dua taşlar şampuan şifalı bitkiler sular vitaminler çamur bitkisel ilaçlar ne iyi gelir doğal kesin çözüm çare son hacamat iyi gelir mi ibrahim saraçoğlu kesin bitkisel tedavisi tedavi edilir geçer hangi doktor hangi bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: temre, sedef hastasına bıtkısel ne ıyı gelır, sedef hastlıgına ne ıyı gelır, korku tedavisinde hangi bitki etkili

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın