Şaşılığa Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm Egzersiz

0
1085
Okunma

Eğer gözlerinizde şaşılık varsa düzenli göz egzersizleri şaşılığı en az indirmede yardımcı olur. Ameliyat şaşılıktan kurtulmanın tek yolu olsa bile düzenli egzersiz rahatsızlığın etkilerini azaltmakta oldukça faydalıdır.

Uzun lafın kısası; şaşılığın alternatif yollarla doğal şekilde tedavisi vardır ve şaşılık ameliyatına gerek kalmadan problemi çözme şansınız vardır.

Şaşılığa Ne iyi Gelir? Sizde günde 3 kez aşağıda size tarif edilen şaşılık için göz egzersizlerini uygularsanız, kısa süre içerisinde şaşılığa karşı nasıl ilerleme kaydettiğinizi göreceksiniz.

1. Dikey eksende yukarı ve aşağı bakış: Bakabildiğiniz kadar en yukarıya bakıp 1-2 saniye bekleyin ve daha sonra bakabildiğiniz kadar en aşağıya bakarak 1-2 saniye bekleyin. Göz kaslarınızı hissetmeye çalışın.Bunu 3 defa tekrarlayın.

2. Yatay eksende sağa ve sola bakış: Yukarıda ki gibi bakabildiğiniz kadar en sağa ve en sola 3 defa bakın

3. Çapraz Göz hareketleri: Sağ üst köşeden sol alt köşeye ve sol üst köşeden sağ alt köşeye 3’er defa tekrar tekrar gözlerinizi hareket ettirin.

4. Dairesel hareketler: Yukarı baktıktan sonra saat yönünde ve saat ters yönünde önce 1 tur yavaş yavaş ve daha sonra 2 tur hızlıca dairesel göz hareketleri yapın.

5. Göz kapağı hareketi: Göz kapaklarınızı bütün gücünüzle sıkarak 3 saniye gözlerinizi kapalı tutun böylece  kan dolaşımı hızlanacaktır.

6. Göz kırpma: Yaklaşık 20-25 defa hızlıca gözlerinizi açıp kapatın böylece göz yaşı tabakası düzelecektir.

7. Gözlerinizi ısıtın: Ellerinizi birbirine sürterek avuç içini ısıttıktan sonra avuçlarınızı gözlerinizin üzerine koyun.

ŞAŞILIK HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAsasiliga-egzersizle-cozum

Bu yazı şaşılığa ne iyi gelir egzersizle bitkisel çözüm son evde doğal çare kesin lens iyi gelen şeyler için gözlük okunacak dua bilgisayar programları göz bandı dua en iyi doktor nasıl düzeltilir geçer olur oluşur belli olur önlenir anlaşılır gizlenir tedavisi testi ameliyatı sonrası kızarıklık konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: sasilik icin dua

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın