Sarımsak Çayının Faydaları Tarifi Kullanım Şekli

0
380
Okunma

Gün geçmiyor ki sizlere yeni bir bitkisel çay tanıtmaktan uzak kalayım. Bugün bu yazımızda sizlere sarımsak çayının yapılışını ve faydalarını aktaracağım.

Genel olarak toplumda insanlar sarımsak tüketmekten kaçınır. Kuşku yok ki bunda en büyük sebep kokusundan uzak durmaktır. Fakat koku yapmasına rağmen sarımsak çayı faydaları ile sizi düşünmeye itiyor.

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır? 1 büyük çay bardağı sarımsak çayı yapmak için; bardak dolusu su ile 1.-1.5 diş sarımsağı kaynatın. Su kaynar kaynamaz ateşten alın. Biraz ılık hale geldikten sonra 1 çay kaşığı organik bal ve çeyrek limon suyu ekleyip içebilirsiniz. Kaynar suya bal karıştırmayın. Her bardak için suya 1-1.5 diş sarımsak atmak yeterli olacaktır. Artan sarımsak çayını 1-2 gün buzdolabında, hava almayan bir şişede ya da kavanozda bozulmadan muhafaza edebilirsiniz.

Sarımsak Çayının Faydaları: Genellikle güçlü kokusu nedeniyle yemekten kaçındığımız sarımsağın, saç bakımından kalp hastalığı riskini düşürmeye kadar pek çok faydası vardır. Sarımsak aynı zamanda doğal bir antibiyotiktir.

Faydalarını sıralamak gerekirse; Alerjilere karşı vücudun direncini arttırır, kan şekeri düzeyinin korunmasına yardımcı olur, yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürür. Bu faydaları ile farklı kültürlerde yüzlerce yıldır sağlık sorunlarına karşı en sık kullanılan doğal ürünler arasında ilk sıralarda gelir.

Yapılışı ve kullanımı oldukça kolay olan sarımsak çayı ise vücudun toksinlerden temizlenmesine yardımcı olurken sindirim sorunlarına iyi gelir. Kalp sağlığını korunmasına yardımcı olur, Vitamin ve mineraller bakımından zengindir, Zararlı mide parazitlerinin temizlenmesine yardım eder, Sindirim sistemini temizler, Gazın giderilmesini sağlar, Sinüsleri açar, Çayın buharı bronşitin etkilerini hafifletir, Gribe iyi gelir, Enfeksiyonlara karşı vücudun direncini arttırır.

Sarımsağın Yan Etkileri: Kan pıhtılaşması sorunu olanlar ve düzenli olarak kan inceltici ilaç kullananların sarımsak çayı tüketmesi önerilmez.

Sarımsağı sadece tablet olarak kullansanız bile mide bulantısına, kusmaya,ishale yol açabilir. Tansiyonu düşürücü etkisi ile baş dönmesine sebep olabilir. Tansiyon ilacı kullananlar ilacın etkisini istenmeyen boyutlarda arttırabileceği için sarımsak tüketmeye başlamadan önce doktora danışmalıdır.

SARIMSAK ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMALISINIZ. SORU SORMAK İÇİN TIKLAsarimsak-cayi-neye-iyi-gelir

Bu yazı sarımsak çayının faydaları tarifi içindekiler kullanım şekli fiyatı zararları kullanımı sarımsak çayı nasıl yapılır içilir hazırlanır demlenir yapılır kullanılır içenler kaç kilo verdirir tüketilir zayıflatır tüketilmeli ne işe yarar nerede satılır neye yarar iyi gelir nereden alınır ne kadar kilo verdirir ne zaman tüketilmeli içilmeli konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın