Sarılığa iyi Gelen Bitkiler Sebzeler Meyveler

0
1025
Okunma

Bu yazımı bugün sarılık hastalığından bahseden bir arkadaşım için yazmaya karar verdim.

Küçük bir araştırma yaptıktan sonra sarılık hastalığı için iyi gelen bitkisel çayları, doğal çözümleri ve kürleri hazırladım. Farklı bir yazımızda ise sarılık hastalığı hakkında bilgiler aktaracağız. Şimdi sarılığa ne iyi gelir ve iyi gelen şeyler nelerdir anlatmaya başlayalım.

Sarılık Hastalığına Ne iyi Gelir? Şimdi sizlere sarılık hastalığına ve sarılığa ne iyi gelir bunları aktaralım. Lakin her zaman şunu söylüyoruz; bu tarz bitkisel ilaçları,uygulamaları ve kürleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurun.

Şimdi ilk önce sarılığa ve sarılık hastalığına iyi gelen yiyecekler, besinler, bitkiler ve gıdalar hakkında minik bir bilgi verelim. Daha sonra ise bitkisel çözümlerimize geçelim.

Sarılığa iyi gelen yiyecekler; fındık, papaya ve turp olarak sıralanır.

Sarılığa iyi gelen bitkiler; zerdeçal, zencefil ve kekik sarılık hastalığına en faydalı bitkilerdir.

Sarılığa iyi gelen yemekler; domates çorbası ve ıspanak yemeği en ideal yemekler arasında sayılır.

Sarılık Hastalığına Bitkisel Çözüm: Yukarıda sayılan besinleri yemek olarak ve bitki çayı tarzında kullanmanız mümkündür. Şimdi bitkisel çözümlerimize geçelim.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülmüş bir çay kaşığı pelin kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek gün içinde yudumlanarak içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış sürüngen mayasıl otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek soğuk halde gün içinde aralıklarla yudumlanarak içilir.

– Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ayrık kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

– Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış enginar kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aynısefa katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir. Bu karışım özellikle mikroplu sarılıkta çok faydalıdır.

– Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış lahana yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı tok karnına içilir.

SARILIK HASTALIĞI HAKKINDA SORULARINIZI, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

sarilik-hastaligina-hangi-bolum-bakar

Bu yazı sarılığa sarılık hastalığına iyi gelen bitkiler yiyecekler yemekler sebzeler bitki taş dua mama otlar ışık ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar doğal kesin bitkisel çözüm çare son güneş ışığı serum suyu şekerli su neden olan hastalıklar virüs ne zaman geçer ne geçirir nasıl geçer iyileşir önlenir atlatılır için fototerapi sarımsak lamba lavanta kürü idrar içmek ışık tedavisi okunacak dua hacamat kullanılan ilaçlar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın