Sarı Kantaron Çayının Faydaları Zararları Hazırlanışı

0
612
Okunma

Sarı Kantaron otu doğru kullanıldığında ortaya çıkardığı bitkisel etkisi ve faydası ile depresyona iyi gelen etki yapmaktadır.

Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu ve Ömer Coşkun gibi bitkisel tıp uzmanları depresyona kesin çözüm olarak sarı kantaron otu kürünü tavsiye ediyorlar. Dilerseniz ilk önce sarı kantaron bitkisini tanıyalım, ardından faydalarını öğrenelim. Son aşamada ise sarı kantaron çayı nasıl demlenir ve kullanılır bunu aktaralım.

Sarı Kantaron: Kılıç otu, Mayasıl otu ve Koyun kıran olarak da bilinir, sarı kantarongiller familyasına dahil bir bitki türüdür.

Esas olarak dünyanın birçok yerinde bulunan bir bitkidir. Avrupa’da tarla, yol ve orman kenarlarında kendiliğinden yetişen bitki Kuzey Amerika’ya da uyum sağlamış ve doğal olarak kırlarda yetişmeye başlamıştır.

Sarı Kantaron Çayının Faydaları: İçeriğindeki aktif bileşiklerden biri olan hipersinin anskiyetenin, depresyon ve stres gibi durumların tedavisinde çok önemli ilerlemeler sağlamaktadır. Ciddi derecedeki depresyon hastalarının en büyük sıkıntısı olan uyku düzensizliklerini tedavi eden özellikleri kanıtlanmıştır. Hastalığı tam olarak yok etmese bile uyku üzerinde çok faydalı etkileri görülür.

Sarı Kantaron Çayının Kullanımı: 1 bardak kaynar suya 1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron koyup 10 dakika demlenmesini bekleyin ve sonra için. 4 ile 6 hafta boyunca günde 1 veya 2 bardak bu sarı kantaron çayından içilirse son derece etkili olur.

Not: Eğer hamile iseniz sarı kantaron kullanmayın ve kullanırken şiddetli güneş ışınına maruz kalmayın. Çünkü bu bitki cildi güneşe karşı hassaslaştırır.

SARI KANTARON ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAsari-kantaron-cayi-neye-iyi-gelir

Bu yazı sarı kantaron çayının faydaları zararları nelerdir hazırlanışı tadı fiyatı neye iyi gelir kullananlar kullanıcı yorumları nasıl yapılır tarifi demlenir kullanılır hazırlanır içenler kilo aldırır mı hamileler içebilir mi ne işe yarar neye nerede satılır ne zaman içilir etkisini gösterir ne kadar içilmeli kullanılmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın