Saman Nezlesine Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi

0
866
Okunma

Özellikle bahar aylarında sıkça rastlanan bir rahatsızlık olan saman nezlesine doğal ve bitkisel yollarla çözüm aramaya çalışacağız bu yazımızda.

Dilerseniz ilk önce saman nezlesi nedir kısaca bunu anlatalım daha sonra doğal kür tarifimizi verelim.

Saman Nezlesi Nedir: Genel olarak bazı mevsimlerde ortaya çıkan saman nezlesi, burun içerisini kaplayan mukozanın alerjik nedenlerden dolayı iltihaplanması sonrasında ortaya çıkar ve alerjik yatkınlığı bulunan kişilerde sıklıkla görülür. Alerjenler burunda yer alan hava yolu mukozasına yapışır ve iltihabi reaksiyonların oluşmasına neden olur.

Saman nezlesi genel olarak ömür boyu süren bir rahatsızlıktır lakin ilerleyen yaşlarda şiddetinin azaldığı görülebilir. En çok rüzgardan dolayı havada uçuşan polenler olsa da farklı bir alerjenden dolayı da ortaya çıkar. Saman nezlesinin kendi kendine geçme olasılığı oldukça düşüktür.

Saman Nezlesi Kürü: Saman nezlesini en kısa sürede tedavi etmek için sizlere çok özel bir bitkisel kür tarifimiz var.

Malzemeler: 1 Litre su, 2 yemek kaşığı üzerlik tohumu.

Hazırlanışı: 1 litre kadar su kaynatılır ve kaynamaya başlayınca içerisine 2 yemek kaşığı üzerlik tohumu ilave edilir. Kısık ateşte kaynatılmaya devam edilirken yüz, bu kürün buharına tutulur ve kürün buharı hem ağızdan hem de burundan ciğerlere çekilir.

Soluma işlemine böyle 2 dakika boyunca devam edildikten sonra iki adet kulak pamuğunu üzerlik suyuna batırılır ve iki burun deliği içine sokularak burun delikleri bu üzerlik suyuyla iyice ıslatılır.

Uygulanışı: İbrahim Saraçoğlu yukarıdaki saman nezlesi kürünün 15 gün boyunca, gün aşırı (iki günde bir) uygulanması gerektiğini belirtiyor. İlerleyen zamanlarda ihtiyaç duyulursa yine aynı kür kullanılabilir. Fakat kesinlikle sürekli uygulamayın. Hiç bir kürü alışkanlık haline getirmemek gerekir.

Tedavi için verdiğimiz bilgilerden sonra kısaca bu rahatsızlıktan nasıl korunmamız gerektiğini anlatmak istiyorum.

Saman Nezlesinden Korunma: Şu önerileri dikkate alarak saman nezlesine karşı koruma sağlamış olursunuz: Organik ve sağlıklı beslenilmesi, Solunan havanın temiz olmasına dikkat edilmesi, Özellikle yatak odasının ev tozları, evcil hayvan ve küf mantarı alerjenlerinden uzaklaştırılması, Yatak, yorgan ve döşeğin yün ve tüy olmaması, Yatılan odanın sade ve boş olması, Polen mevsiminde havalandırma işlemlerinin saat 05.00 ile 10.00 arası yapılmaması, Polen mevsiminde açık havada çok bulunulmaması, Her gün aksam eve gelince mutlaka duş alınması ve bütün kıyafetlerin değiştirilmesi gerekmektedir.

SAMAN NEZLESİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

saman-nezlesine-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı saman nezlesine iyi gelen şifalı bitkiler ilaçlar bitki çayları ilaç yiyecekler şeyler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare son tedavisi hangi doktor bölüm bakar nasıl geçer önlenir için burun spreyi üzerlik tohumu en etkili ilaç ne yapmalı iğne aşı hap ilaç isimleri saman nezlesini ne geçirir tetikler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın