Şam Yağı Nedir Nasıl Kullanılır

0
1000
Okunma

Gün geçmiyor ki yeni bir bitkisel yağ ile tanışmaya görelim. Bugün size yeni bir mucize şam yağı hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Sözü fazla uzatmadan şam yağının faydalarını, kullanımı ve şam yağı kullananların yorumları hakkında bilgiler vermeye başlayalım.

Şam Yağı Nedir? Saçınızı ve saç derinizi korumak için üretilen, şam fıstığı yemişinin özüyle elde edilen doğal bir bitkisel yağdır. Şam yağı içerdiği vitaminler sayesinde saçınızı besler ve yeni saçların çıkmasını sağlar. Ayrıca yıpranmış saçları da şam yağı ile onarabilirsiniz. Kısacası şam yağı kullanımı saçlar için çok faydalıdır.

Şam Yağı Ne işe Yarar? Şam yağı içeriğinde bulunan A, E, C, B6, B5, B12, B9 Vitaminleri, Kalsiyum ve Biotin ile saçlarınıza ihtiyacı olan her şeyi verir.

•    A Vitamini kafa derisinde kan akışını arttırır ve yeni saçların çıkmasını sağlayan sebunlar üretir.
•    E Vitamini kafa derisinde dolaşımı hızlandırarak saçların uzamasını sağlar.
•    C Vitamini saçınızın parlamasını ve güçlü kalmasını sağlar.
•    B6 Vitamini saç dökülmesini önler.
•    B5 – 12 Vitaminleri saçlarda beyazlamayı önler.
•    B9 Vitamini saçlarınızın hızlı uzaması ve rengini korumasını sağlar.
•    Kalsiyum saçın sağlıklı uzamasını sağlar.
•    Biotin saçın beyazlaşmasını önler ve saçlarınızın uzamasını sağlar.

Şam Yağının Faydaları: Saç dökülmesi engeller. Yeni saç oluşmasını sağlar. Saçları besler. Saçlara nem verir. Saçların kolay şekillenmesini sağlar. Saçın parlaklığını arttırır. Kafa derisinde oluşan kepekleri yok eder. Boya gibi kimyasal işlemlerin verdiği zararları giderir. Saç uzama hızını 5 kata kadar çıkarır. Bir ayda 4 cm uzatabilir. Saçın dolgunluk verir, hacmi arttırır. Saç dökülmesinde %90 oranında azaltır. Saç kırıklarını %95 oranında azaltır.

Şam Yağı Nasıl Kullanılır? Şam yağı iki şekilde kullanılabilir. İsterseniz şam yağını kullandığınız şampuan şişesine boşaltın ve o şekilde kullanın. İsterseniz kuru veya nemli saçınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Saç derinize masaj yaparak uyguladığınız şam yağı durulama gerektirmiyor, yine de yıkamak isterseniz bir saat sonra şam yağı sürdüğünüz saçınızı yıkayabilirsiniz. Şam yağından etkili bir sonuç almak için her iki kullanım yöntemini de haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

ŞAM YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

SİTEMİZDE BULUNAN BÜTÜN KONULARI ALFABETİK ARŞİV BÖLÜMÜNDEN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

Bu yazı şam yağının faydaları fiyatları kullanıcı yorumları kullananlar şam fıstığı yağı saça faydası kullanımı nasıl kullanılır yapılır nedir nerede satılır ne işe yarar neye iyi gelir aktarlarda bulunur mu fiyatı yorumları gratis kadınlar kulübü saçlara saç için al satış fiyat konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın