Safran Çayının Faydaları Zararları Hazırlanışı

0
1211
Okunma

Sizlere bu yazımızda son dönemlerde oldukça revaçta olan bir bitkisel çay olan safran çayı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Önce şunu söyleyelim; safran çayı tek bir bitkiden değil, çok sayıda bitkinin karışımından elde edilen özel bir üründür.

Safran çayı nedir? İçinde neler bulunur?
Safran çayı 19 çeşit bitki karışımından elde edilmiştir. Safran çayı hiçbir yapay katkı maddesi ve tatlandırıcı içermemektedir, tamamen bitkiseldir.

Safran Çayının İçindeki Bitkiler
Funda, biberiye, altın otu, ada çayı, mısır püskülü, sinameki, kiraz çöpü, ısırgan yaprağı, defne yaprağı, yeşil çay, mate çayı, nane, rezene, narçiçeği, bamya çiçeği, civanperçemi, kuşburnu, papatya ve ardıç tohumu. Toplam 19 bitkiden elde edilen bir karışım.

Safran çayı bağırsaklardaki yağ emilimini minimuma indirerek vücutta kalori açığı oluşturmaktadır. Yani tüketilen gıdalardan alınan yağın bağırsaklardaki emilimi minimuma inerek vücutta oluşan kalori açığına bağlı olarak mevcut yağların en hızlı şekilde yakılmasına yardımcı olmaktadır.

Safran çayı ile bölgesel zayıflama: Safran çayı yağ yakıcı etkisinden dolayı vermiş olduğunuz kilolar hem kalıcı hemde bölgesel gerçekleşmektedir. Örneğin erkeklerde yağ emilim bezleri göbek, Bayanlarda ise göbek ve basen kısmındadır genellikle.

Vücuttan atılan fazlalıklar bu bölgelerde gerçekleşmektedir. Yıllardan beri klinik deneylerle etkisi kanıtlanmış bitkilerden elde edilen safran çayı diğer zayıflama ürünleri ve diyet metotlarına göre su ve kas kaybı en az seviyede gerçekleştiği tespit edilmiştir. Ayrıca sindirim sistemini düzenleyerek hazımsızlık ve mide şişkinliği gibi problemlerinizi giderici etkiye sahiptir.

ZAYIFLAMA BÖLGESEL VE KALICI ETKİYE SAHİP
Safran Çayı çok bilinen bir bitki olmamasına rağmen, tamamen doğal ve bitkisel bir zayıflama çayıdır. Bir çok bitkinin karışımından elde edilir. Tatlandırıcı ve katkı maddesi içermez. Safran çayının en büyük özelliği yağ yakıcı olmasıdır. Özellikle bölgesel zayıflamaya yardımcı olur.

Safran Çayının Kullanımı
Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 kez bir çay kaşığı safran çayını sıcak suda bekletip içebilirsiniz. Dibinde kalan tozunu da içmeniz önerilir. Safran Çayını 4 saat aralıklarla içmek dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.

Safran çayının bilinen bir yan etkisi yoktur. Tamamen bitkilerden elde edilmiştir. Safran çayı yağ yaktırarak zayıflattığı için sadece fazla kilolarınızı verebiliyorsunuz. Örneklersek; 20 kilo fazlası olan birinde 2 aylık kullanım sonucunda 12-15 kilo arasında zayıflama sağlanmaktadır. Safran Çayı ile 2 aylık uygulama sonucunda vücutta oluşan sarkmalarda ve selülit oranında % 40 azalma gözlemlenmiştir. Safran Çayının içerisinde bulunan bitkiler bol miktarda B ve C vitamini içerdiği için genel vücut direncini arttırıcı etkisi de vardır.

SAFRAN ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAsafran-cayi-ne-ise-yarar

Bu yazı safran çayının faydaları zararları nelerdir hazırlanışı yan etkileri içindeki bitkiler fiyatı içindekiler kullanımı özellikleri nasıl demleniyor yapılır içilir zayıflatıyor kullanılır hazırlanır nedir ne işe yarar nerede bulunur yetişir neye iyi gelir nereden alınır yetişir neye yarar nelere iyi gelir fiyatı kullananların yorumları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: zafaran çayı

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın