Safra Kesesi Taşına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
937
Okunma

Safra kesesi taşı ve safra kesesi çamuru, bir çok kişide farklı nedenlerle görülmektedir. Biz bu yazımızda sizlere safra kesesi problemlerinden en sık görülen durum olan safra kesesi taşına ve safra kesesi çamuruna karşı doğal çözümler üretmeye çalışacağız.

Safra taşı yaygın bir rahatsızlık olup genellikle 18-65 yaş arasında kadın ve erkeklerde cinsiyet ayırt etmeksizin görülür. Safra çamuru ise kalsiyum bilirubinat partikülleri ve kolesterol kristalleri içeren jel formundaki safra demektir. Sizin karşılaştığınız sorun ne olursa olsun, safra kesesi problemleri için uygulanacak genel tedavi yöntemleri aynıdır.

Safra Kesesi Taşına Bitkisel Çözümler: Sizde şifalı bitkileri kullanarak tamamen doğal yollarla safra kesesi taşına kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

1- Maydanoz, kereviz yaprağı, okaliptus yaprağı, enginar, papatya, altun ot, bodur mahmut otu, kayın ağacı, ısırgan yaprağı, ıhlamur ve karahindiba safra kesesi taşına iyi gelen bitkilerdir. Otların bir kısmı veya ayrı ayrı kaynatılıp aç ve tok karnına bol miktarda sıcak olarak suyu içilir.

2- Zeytinyağı ve limon yarı yarıya karıştırılıp 3 öğün aç karnına 1 fincan içilir. Şahsen en kolay bulunan malzemeler bu tarifte olduğu için ben bu kürü denedim ve başarılı sonuçlar gördüm.

3- 250 gram demirhindi, 1 litre suda kaynatılarak ezilir. Suyu alınarak aç karnına 3 öğün 1 çay bardağı içilir.

4- Bol şekilde doğal süt ile hazırlanan ve evde mayalanan yoğurt suyu içmeniz fayda sağlayacaktır.

Safra Kesesi Taşı Tedavisi: Eğer ki doğal ve bitkisel çözümler yeterli değil ise şu tedavi yöntemlerini de uygulayabilirsiniz.

Litotripsi: Litotripsi özel bir alet yardımıyla şok dalgaları kullanılarak safra kesesi, böbrek ve üst idrar kanalında meydana gelen taş oluşumlarının kırılması yöntemidir. İşlem sonrası taşlar geçtiği bölgelere zarar vermeyecek kadar küçülür ve normal yollarla vücuttan atılır. Ancak bu yöntem ancak belirli büyüklükteki yumuşak taşlara uygulanabildiği için her hastada kullanılmaz.

İlaç Tedavisi: Safra taşı için ilaç tedavisi sık kullanılan bir yöntem değildir çünkü başarı oranı diğer yöntemlere göre daha düşüktür ve bu tip ilaçların güçlü yan etkileri bulunmaktadır. Ancak kişinin sağlık koşulları diğer tedavi yöntemleri için uygun değilse ilaç tedavisi düşünülebilir.

Safra Kesesi Taşı Ameliyatı: Safra kesesi taşı bulunan hastaların %80’i ameliyatla tedavi edilmektedir. Ameliyat 2 farklı şekilde uygulanmaktadır. İlki bölgede bulunan tüm taşların temizlenmesi, ikincisi ise safra kesesinin tümüyle alınmasıdır.

SAFRA KESESİ TAŞI SORUNLARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAsafra-kesesi-tasina-ne-dokunur

Bu yazı safra kesesi taşına iyi gelen bitkiler ilaçlar kaplıcalar otlar balık yiyecekler taşlarına taşı ağrısına için ilaç keten tohumu yağı ne iyi gelir şifalı bitkisel kür iğde diyet ne yemeli tavuk taşlığı neler dokunur hangi bölüm bakar doktora gidilir ameliyatsız çözüm zararlı iyi gelmeyen yiyecekler yorgunluk yapar mı ağrısı erir mi düşer mi safra kesesi taşını eriten ne yok eder düşürür ilaç ne tetikler tetikleyen şeyler nasıl erir geçer kırılır önlenir atılır temizlenir alınır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: güneş pv bitkileri mail

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın