Safra Kesesi iltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

safra-kesesi-iltihabina-ne-iyi-gelir

Halk arasında ne yazık ki en sık rastlanan safra kesesi hastalıklarının başında safra kesesi iltihabı gelmektedir.

Bu yazımızda sizlere safra kesesi iltihabına iyi gelen bitkiler, yiyecekler ve safra kesesi iltihabına iyi gelen doğal ve bitkisel çözümler ile tedavi yollarını anlatmaya çalışacağız. Umarız sizde rahatsızlığınıza kesin çözüm sağlarsınız.

Safra Kesesi İltihabına Ne iyi Gelir? İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen bitkisel çözüm size ilk önerimiz olacak.

Malzemeler: Safra kesesi iltihabı için bitkisel kür hazırlanmasında kullanılacak şifalı bitkiler 2 ölçü hatmi kökü, 1 ölçü ısırgan otu, 1 ölçü nane, 1 ölçü civanperçemi, 1 ölçü pelin otu şeklinde sıralanabilir.

Hazırlanışı: Bitkiler ve kökler ölçülüp, ince ince kıyılır. Ardından iyice karıştırılır ve hazır hale getirilir.

Kullanımı: Bir yemek kaşığı dolusu bitki akşamdan 1 bardak soğuk suya eklenir ertesi sabah süzülür ve gün boyunca yudumlanarak içilir.

Ayrıca kara turp öz suyu safra kesesi ve safra yolları iltihabını yatıştırabilir. Başlangıçta günde 100 gram taze sıkılmış kara turp öz suyu gün boyuna yayılarak yudumlanır ve kademeli olarak 300 grama kadar çıkarıldıktan sonra yine kademeli olarak 100 grama dönülür. Bu öz suyu kürü 14 gün içinde tamamlanır. Kara turp öz suyu her gün taze hazırlanmalıdır.

Safra Kesesi İltihabına iyi Gelen Yiyecekler: Özellikle sebzeleri çiğ olarak tüketmek safra için çok faydalıdır. Çiğ sebzelerde bulunan enzimler sindirimi düzenler ve safra sistemine bağlı organları temizleyerek sindirime yardımcı olur. Bu enzimleri lahana turşusu, yoğurt gibi fermente edilmiş gıdalarda da bol miktarda bulmak mümkündür.

Safra Kesesi İltihabına iyi Gelen Bitkiler: Safra sağlığı için en çok tavsiye edilen bitki zerdeçal olarak bilinir. Bunu ise safra kesesini temizleyen nane yağı, rezene, zencefil kökü ve maydanoz takip eder. Bu bitkileri ister direkt olarak isterseniz bitki çayı olarak kullanmanız önerilir.

SAFRA KESESİ İLTİHABI HAKKINDA SORULARINIZI, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

safra-kesesi-iltihabina-bitkisel-cozum

Bu yazı safra kesesi iltihabına iyi gelen bitkiler yiyecekler besinler hangi bitki antibiyotik zararlı faydalı bitkisel çözüm ne iyi gelir ne yemeli ne yememeli nasıl geçer kurutulur iyileşir temizlenir olur için hangi diyet ilaçlar kullanılır ishal yapar mı tedavisi şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: safra kesesi iltihabını ne kurutur, safra kesesi iltihabına iyi gelen yiyecekler, safra iltihabına ne iyi gelir, safrq iltabini dogal tedavisi, safra kesesi iltihabına hangi bitkiler iyi gelir, safra kesesi iltihabına ne iyi gelir, safra kesesinindeki iltihabi temizleyecek bitkisel kurler, safra kesesi iltihabı bitkisel çözüm, safra kes3di iltihibina ne iyi gelir, safra kesesi iltihabına iyi gelmeyen

1 Comment on Safra Kesesi iltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

  1. Doktor holesistitim olduğunu söylemişti. Carsil diye bir ilaç kullandım. Şimdi elma sirkesi kullanmak istiyorum. Bi zararı olurmu? Ne tavsiye edersiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.