Safir Taşının Anlamı ve Özellikleri Nelerdir

0
626
Okunma

Size bu yazımızda çok değerli bir taş olan ve hem erkek hem de kadınların farklı aksesuarlarda görmekten zevk aldığı bir taş olan safir taşı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Yazımız sayesinde safir taşının faydalarını, renk çeşitleri ve özelliklerini ayrıca safir taşının ne işe yaradığını öğreneceğinizi umuyorum.

Safir Taşının Özellikleri Nelerdir? Safir taşı da yakut taşı gibi korindon grubuna ait değerli bir taştır. Çeşitli renklerde bulunabilir. Dünyanın en pahalı ve en değerli taşları arasında bulunan safir, sert ısıya dayanıklıdır.

Muhteşem mavi renkli ve beyaz damarlı olurlar. Işıltısı ve aydınlık görüntüsü onu diğer taşlardan farklı kılar. Dünyada en değerli safir taşları Hindistan’dan çıkarılır.

Safir kendine has canlı bir görünüme sahiptir. Tarih boyunca, özellikle batı kralları tarafından kutsal bir koruyucu olarak kabul edilmiş, kullanımı kralların tekeline alınmış, kötülüklerden, ihanetten, büyülerden, yenilgilerden korunmak için kullanılmıştır. Ayrıca Safir papalık makamınında sembolüdür. Osmanlı hükümdarlarının safir taşını takı olarak kullandığı da bilinmektedir. Çok pahalı olduğunda halkın kullanması da zaten pek mümkün değildir.

Uyumlu Olduğu Şakra: Kök, Gortlak, Alın

Rengi: Asıl olarak gece mavisidir, ancak kırmızı haricinde tüm renklerde de olabilir.

Sembolü Olduğu Hususlar: Sadakat, Aşk, Özlem

Çıkarıldığı Ülkeler: Hindistan, Tayland, Sri Lanka, Afganistan, Avustralya, Brezilya, Pakistan ve Rodezya

Safir Taşının Faydaları Nelerdir? Safir taşının faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür; Böbrekleri kuvvetlendirir. Kalbi kuvvetlendirir. Aşkta sadakati sağlar, yanlış davranışları engeller. İnancı güçlendirerek kişiye güven verir. Şefkat duygusu vererek, ruhsal duyarlılığı arttırır. Kuşkuları yok eder, özgürlük hissi verir. Yetenekleri arttırır. Sezgiyi kuvvetlendirir. Sinirleri yatıştırır, konsantrasyonu arttırır.

Safir Taşının Çeşitleri ve Renkleri: Safir taşının; mavi, siyah, mor, sarı ve beyaz rengi mevcuttur. Bu renklerin fiyatları da farklılık göstermektedir.

Mavi Safir: Telaşlı ruh halini, zihin dağınıklığı oluşturan olumsuz duyguları, korkuları, endişeleri, kuruntuları, nefret ve intikam duygularını, öfkeleri, dargınlıkları ortadan kaldırıp bunların yerine iç huzuru, sevinç, memnuniyet, sevgi ve dostluk duyguları yerleştirir.

Siyah Safir: Fiziksel zararlardan ve bedensel hastalıklardan korur. Kişinin kendisine güvenini arttırır.

Mor Safir: Yoğunlaşma haline geçmekte yardım eder, maneviyatı artırır.

Sarı Safir: Kişiye akıl, irfan, bilgelik, dirayet, zenginlik, başarı, saadet ve istediği alanda yükselme şansı getirir.

Beyaz Safir: Akıl ve algılama gücünü harekete geçirir. Bir konu üzerinde odaklanmamıza yardım eder. güzelliğe, dürüstlüğe, güzel ahlaka yönlendirir.

SAFİR TAŞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİ OLACAKTIR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

safir-tasi-ozellikleri

Bu yazı safir taşının gerçek olduğunu nasıl anlarız anlamı özellikleri faydaları nelerdir fiyatı nedir neye iyi gelir ne işe yarar ne kadar nasıl oluşur anlaşılır temizlenir kullanılır safir taşı yüzük kolye küpe tesbih bileklik modelleri etkileri rengi yararları hikayesi hangi burç renkleri fiyatları hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın