Saçkırana iyi Gelen Yiyecekler Yağlar Vitaminler

0
1306
Okunma

Başta erkekler olmak üzere her an hepimizin başına gelebilecek olan bir saç hastalığı olan saçkıran için doğal çözümler arayacağız bu yazımızda.

Şimdi dilerseniz sizlere önereceğim bitkisel saçkıran tedavisi formüllerine bir göz atalım. Tabi ki hepimiz bu konuda doktorlar ile çalışılmasını ve tıbbi yollarla saçkırana kesin çözüm bulunmasını istiyoruz ama hem maddi durumlar hem de ilaçların herkeste aynı etkiyi göstermemesinden dolayı bitkisel çözüm yollarını deniyoruz.

Ahmet Maranki Saçkıran Kürü: Isırgan otu yağı, çam yağı ve sarımsak yağını eşit oranda karıştırdıktan sonra saçkıran olan bölgeye iyice yedirerek sürün. Bu karışımı her gün uygulayarak 1 hafta içerisinde etkisini görebilirsiniz.

Ender Saraç ve Suna Dumankaya ise saçkıran hastalığının bitkisel tedavisi için doğal şampuan kullanmanızı öneriyor.

Saçkıran için Doğal Tedavi Kürü: Suna Dumankaya ile Ender Saraç’ın saçkıran hastalığının bitkisel tedavi formülü hemen hemen aynı olduğundan bu iki ismin çözüm önerisini tek formülde vermek istedik.

Malzemeler: 1 çorba kaşığı vazelin, ½ çorba kaşığı ardıç katranı ve ½ çorba kaşığı limon suyu.

Doğal Saçkıran Şampuanı Nasıl Yapılır: Listelenen malzemeleri bir kapta iyice karıştırın ve ardından saçkıran olan bölgeye yedirerek sürün. Yarım saat bekleme süresinden sonra ılık su ve zeytinyağı yardımıyla saçkıran olan bölgeyi temizleyin. 1 haftalık kullanımın ardından etkiyi görmeniz mümkün. Aynı zamanda bu karışım erkeklerde sakal kıran içinde uygulanabilir.

Soğan Suyu: Soğan çok yüksek kükürt içerir bu nedenle yeni saçların büyümesini teşvik edebilir. Dolayısıyla günlük olarak soğan suyu tüketimi alopesi için ev ilaçlarının listesine dahil edilmelidir. Bir soğan alın ve suyunu çıkarmak için ezin. Sonrasında soğan suyu kafa derisi üzerine uygulanmalıdır. 15 dakika sonra, saçları yıkamak için ılık su ve şampuan kullanın. Bundan sonra saçları kuru hale getirmek için havlu kullanmanıza gerek yoktur. Doğal olarak kurumaya bırakın.

Sarımsak: Mutfakta bulunan ve büyük miktarda kükürt içeren bir başka tanıdık malzeme ise sarımsaktır. Aslında, alopesi için en iyi ev ilaçlarından biridir. Sarımsaktan alınan besinler saçları uzatabilen kolajen üretimini artıracaktır. Sarımsak desteğiyle artık saç dökülmesi konusunda endişelenmeye gerek kalmamaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı: Saç derinize uygulayabilmek için Hindistan cevizi yağı kullanın ve saç köklerinden kafa derinize ve saçınıza hafifçe masaj yapın. Bu yöntem çok etkilidir, çünkü Hindistan cevizi, saçları beslemeye yardımcı olabilecek önemli miktarda besleyici madde içerir.

SAÇKIRAN KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAsackirana-ne-iyi-gelir

Bu yazı saçkırana iyi gelen yağlar bitkiler şampuan yiyecekler ilaçlar vitaminler bitkisel yağlar ilaç şifalı bitkiler kremler sarımsak doğal bitkisel çözüm en etkili ilaç ne iyi gelir çare son evde tedavisi benzer hastalıklar sirke ruhu için hidrojen peroksit krem sprey sabun ne yapmak lazım ne yapılmalı losyon en iyi ilaç nasıl geçer olur bulaşır düzelir anlaşılır başlar geçer ibrahim saraçoğlu saçkıranı durdurmak ne önler kanatmak geçenler ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: saçkırana ne iyi gelir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın