Saç Kokusuna Bitkisel Çözüm Ne iyi Gelir

0
1198
Okunma

Saç kokusu genelde kalitesiz boya kullanımı neticesinde olur. Fakat saç kokusunu çözmek için öncelikle kokunun sebeplerini araştırmak faydalı olacaktır.

Saç Kokusu Neden Olur: Saç köklerinin iltihabı veya mikrop kapması, yağlı saçlarda sebum adı verilen yağlı salgıyı fazla yapması, kabuklu saçkıran (uyuz), bit ve sirke gibi nedenlerden dolayı saçlarda kötü koku oluşabileceği gibi, beslenme, hormon rahatsızlıkları veya iç organlarda görülen bir takım hastalıklar da saç kokusuna neden olabilir.

Saç diplerindeki kokuyu geçirmek için ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle saçlarda oluşan kötü kokunun sebepleri hakkında bilgi edinmeye çalışın. Şayet bir hastalıktan kaynaklanıyorsa bu kokuyu gidermenin en kalıcı yolu, sebep olan hastalığı iyileştirmektir. Hastalık dışı etkenler için ise size özel tavsiyelerimiz var.

Saç Kokusuna Limon: Şayet hiç bir rahatsızlığınız yoksa ve yine de saçlarda koku oluşuyorsa bu durumda saç kokusuna doğal çözüm olabilecek tedavi yöntemlerini araştırmamız gerekecek. Yapılan bilimsel çalışmalarda saç dibi kokusuna özellikle sitrik asit içeren limon suyunun iyi geldiği ortaya çıkmıştır.

Diğer yandan su ile karışık alkol tedavisi de saçtaki kötü kokuları önemli ölçüde yok etmektedir. Limon içeren sabunlar ve şampuanlar kokuyu yok etmek için çok kuvvetlidir.

Saç Boyası Kokusu için Zeytin Yağı: Limonda olduğu gibi bitkisel yağ asitleri ihtiva eden zeytin yağı, saçlarda kokuya neden olan biyolojik oluşumları etkisiz hale getirir.

Saçınızın PH dengesini düzenleyen borik asitli ve kükürtlü sabunlar ve ardıç katranı özlü şampuanlar da saç kokusunu tedavi etmede bir hayli faydalı olmaktadır. Özellikle saç boyası kokusu için zeytin yağı bulunmaz bir nimettir.

SAÇ KOKUSU KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

sac-kokusuna-cozum
Saç Kokusu için Çözüm Niteliği Taşıyan Bir Diğer Malzeme Sirkedir…

Bu yazı saç kokusuna ne iyi gelir karbonat sirke saç kokusunu önlemek için şampuan sprey ne yapılmalı nasıl giderilir gidiyor gider derisi boyası kınasının yanığı kokusu sigara sarımsak yanık saçtaki kokuyu gidermek için sirke yumurta saça sinen yemek kızartma saça koku veren spreyler yağlar saçın kokmaması konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın