Saç Kaşıntısına iyi Gelen Doğal Bitkisel Çözüm

1
610
Okunma

Saçlarımızın kafa derisi ile birleştiği bölgeler gerek yağlanma, gerekse egzama veya alerjik bir takım hastalıklar, veya sivilce sorunu nedeniyle kaşıntıya neden olabilir.

Özellikle geçmeyen şiddetli saç kaşıntıları için muhakkak bir cilt uzmanına gitmenizde fayda vardır. Ancak diğer yandan da hafif veya orta şiddetteki saç dibi kaşıntıları için aşağıda sizlere vereceğimiz tavsiyeler ile saç bakım önerilerini ve de saç kaşıntısı için bitkisel kür tariflerini uygulayabilirsiniz.

Saç Kaşıntısına Ne iyi Gelir? Saç kaşıntısına iyi gelen bitkiler, yağlar, sabunlar ve doğal tedavi yöntemleri konusunda piyasada uygulanan ve başarısı ispatlanan kür tariflerini sizler için topladım. Bu bitkisel yöntemlerden istediğinizi rahatça kullanabilir ve kaşıntı problemine çözüm bulabilirsiniz.

– 2 yemek kaşığı limon suyu doğrudan saç derisine hafifçe masaj yapılarak uygulanır. Daha hafif olması için su ile karıştırılabilir. Yaklaşık 5-10 dakika saç derisinde bekletildikten sonra şampuan ile yıkanır ve iyice temizlenir. Limon suyu tedavisinden en iyi sonucu almak için her gün uygulanabilir.

– Susam yağı saç derisine daha rahat etki etmesi için ısıtılır. Sıcak susam yağı saç derisine uygulanır ve her gece yatmadan önce yaklaşık 10 dakika boyunca masaj yapılır. Masaj yapılarak uyguladıktan sonra üzeri havlu ile örtülür ve nemli kalması sağlanır. Havlu, isteğe bağlı olarak kullanılır. Gerekli görülmediği takdirde kullanılmayabilir.

– Aloe vera içeriğindeki antipruritic özelliği ile kaşıntının rahatlatılmasını sağlar. Aynı zamanda aloe vera jeli, glikoprotein özelliği ile saç derisini rahatlatır ve kuru saç diplerini nemlendirir. Aloe vera jelinin birden çok faydaları vardır. Bunların dışında antibakteriyel ve antifungal özellikleri saç derisinde mantar oluşumunu engeller ve tedavi eder. Saç derisindeki sağlıksız dokuların pul pul kuruyarak dökülmesini ve amino asitlerden temizlenmesini sağlar.

– Seyreltilmiş çay ağacı yağı yanında 1 yemek kaşığı jojoba, zeytin, hindistan cevizi yağı ve 2-3 damla badem yağı eklenebilir. Bu şekilde karışım güçlendirilir ve saç derisini besler. Karışım günde bir kez olmak üzere masaj ile saç derisine uygulanır. 1-2 saat beklettikten sonra hafif bir şampuan ile temizlenir.

– 5 adet aspirini dövüp, maden suyu ile karıştırın. Karışımı saç diplerine sürün ve 15 dakika sonra temiz su ile durulayın.

Saç Kaşıntısına Bitkisel Çözüm: Saç kaşıntısı için uygulanabilecek 2 farklı bitkisel kür tarifi vermek istiyorum şimdi sizlere.

– 1 çorba kaşığı biberiye yağı, 1 çorba kaşığı üzüm sirkesi, 1 tatlı kaşığı tuz, 4 adet dövülmüş aspirin.

Bunların hepsini karıştır. Boya sürer gibi saç diplerine sür. 5 saat beklet ve durula. Bu uygulamayı haftada 2 defa yaparsanız, saç diplerindeki kaşıntıdan kurtulursunuz.

– 1 adet yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı alkol, 1 çorba kaşığı hint yağı, 1 çay kaşığı tuz.

Malzemeleri karıştırın ve saç diplerine boya sürer gibi yedirin. 2 saat bekletin ve durulayın.

Ayrıca, ıslak saç ile klimalı ortamda bulunmamak gerekir. Saç derisi hasta olabilir ve bu durum kaşıntıya neden olabilir.

Saç temizliği de saçların kaşınması açısından önemli etkendir. Olası bir bitlenme durumuna karşı, çocukların ve uzun saçlı kişilerin saç temizliğine daha çok dikkat etmeleri gerekir.

SAÇ KAŞINTISI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAsac-kasintisina-elma-sirkesi

Bu yazı saç kaşıntısına iyi gelen şampuan sabun şifalı bitkiler yağlar hangi şampuan elma sirkesi sirke maden suyu aspirin doğal bitkisel kesin çözüm ne iyi gelir ne giderir ne yapmalı nasıl giderilir önlenir geçer sabun hangi doktora gidilir bölüm bakar çare maske losyon saç derisinde kaşınma maden suyu ilaç konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. saçım kaşındığı için bu uygulamaları denedim ve gerçekten işe yaradı. allah ne muradınız varsa versin saçımda olan kaşıntı geçti

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın