Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir Doğal Bitkisel Çözüm

0
664
Okunma

Bazen ucuz şampuan ve saç bakım ürünleri, bazende bakım problemi yaşayan ve aşırı derecede yıpranan saçlar sonucunda saç dökülmeleri ile karşılaşmanız mümkündür.

Aslında sağlıklı bir yetişkinin her gün en az 30-40 arası saç teli doğal olarak dökülmektedir. Fakat sayı bu miktarı geçtiği takdirde artık siz de saç dökülmesi problemi yaşıyorsunuz demektir. Bu yazımızda sizlere saç dökülmesine iyi gelen bitkiler, yiyecekler ve saç dökülmesine ne iyi gelir gibi sorulara yanıt bulacağız.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm: Bitkisel tedavi uzmanı İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi problemi yaşayanlar için önerdiği bitkisel kürü açıkladı ve bizde bu kürü sizlerle paylaşıyoruz. Rahatça kullanabilirsiniz merak etmeyin test edildi onaylandı.

Hazırlanışı: 750 gram civarı kaynamakta olan suyun içerisine bir tutam kadar (takribi 5-10 gram) lavanta atın. 5 dakika yüksek ısıda kaynatarak demleyin. Demlenmesi işleminin ardından süzün ve uygun sıcaklığa gelince saçlarınızı yıkamak için kullanın.

Uygulama: Eğer, saçlarınız temizse demlenen lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayın ve yarım saat etki etmesi için yıkamadan bekleyin. Yarım saatin ardından ılık su ile durulayın.

Eğer, saçlarınız kirli veya çok yağlı ise, önce sabun ya da şampuan ile yıkayın. Daha sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayıp, yarım saat boyunca saçlarınızı durulamadan bekleyin. Sonrasında ise sadece ılık su kullanarak durulayın.

Bu uygulamayı saç dökülmesi durana kadar haftada bir veya iki kere uygulayabilirsiniz. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak 2-3 ayda bir tekrarlamanız sizin için faydalı olacaktır.

Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir? Sizlere vereceğim önerileri mümkün olduğunca uygularsanız, saç dökülmesi ile karşılaşma şansınızı minimuma indirmiş olacaksınız.

– Saç ve saç derisine zarar veren ürünlerden kaçınılmalıdır.

Protein ağırlıklı besinlerin tüketimine özen gösterilmelidir.

– B grubu vitaminler (biotin ve d-pantenol) alınabilir.

– Demir ve çinko eksikliği varsa ek vitaminlerle eksiklik giderilmelidir.

Hindistan cevizi yağı saçları güçlendirir ve bakım yapar. Hindistan cevizi sütü de masaj yapar şekilde baş derisine uygulanırsa dökülmeyi önler.

Üzüm çekirdeği yağını da saçların canlanmasında kullanmak mümkündür.

– Isırgan otu ile hazırlanan kür dökülmelere karşı faydalıdır. Bu kür ile saç derinizi günde iki kez masaj yaparak ovun. Ayrıca dökülmelere karşı ısırgan otu çayı da içebilirsiniz.

– Biberiye otu, ada çayı, dul avrat otu, ısırgan otu ve şeftali yaprakları toplanır. Bu yaprakların üzerine çıkacak kadar olan kaynamış suya atılır. 10 dakika demlendirilir. Su soğuduktan sonra bu su ile baş yıkanır.

– Dökülmeleri engellemek için taze meyve, taze sebze, süt, yoğurt, soya ve balık tüketmek de önemlidir.

– Kaynayan suya bir miktar lavanta atın. 5 dakika daha demlendirin. Soğuyunca süzün ve saçlarınızı bu su ile yıkayın.

– Dökülmeleri engellemek için taze meyve, taze sebze, süt, yoğurt, soya ve balık tüketmek de önemlidir.

– Karbonhidrat ağırlıklı beslenmeden kaçınılmalıdır.

– Stresten uzak durulmalıdır. Sigara ve alkol kullanımı alışkanlık haline getirilmemelidir.

– Jöle kullanılmamalıdır. Jöle saçın nefes almasını önler ve dolayısıyla saç kaybına neden olur. Jöle kullanılsa bile aynı gün saçı yıkamak gerekir.

– Yüksek miktarda A vitamini alınması saç dökümünü tetikler. A vitamini alımı kesilerek bu problem çözülebilir.

SAÇ DÖKÜLMESİ İLE İLGİLİ SORULARINIZI YORUM YAZARAK SAÇ UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

sac-dokulmesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı saç dökülmesine iyi gelen yağlar besinler gıdalar vitamin bitkiler maskeler sabunlar serumlar hap saç dökülmesine doğal bitkisel kesin çözüm kadın erkek nedir saç dökülmesi için maske serum ilaç yağ vitamin dua sabun kür şampuan nasıl başlar önlenir olur önlenebilir durur engellenir saç dökülmesini önleyen şampuanlar önleme ne engeller karşı çözümler önleyen konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın