Saç Beyazlamasına Karşı Kesin Çözüm Son Çare

Saç beyazlaması konusunu kafanıza takmanıza artık pek gerek yok gibi görünüyor. Çünkü bu yazıda ilk önce Osman Müftüoğlu, daha sonra ise Ahmet Maranki tarafından önerilen ve saç beyazlamasına kesin çözüm sağlayan önerileri göreceksiniz.

Profesör Doktor Osman Müftüoğlu tarafından verilen ve aşağıda tarifini yapacağımız bitkisel formül, saç köklerini besleyerek beyazlama sürecini durdurmakta ve saçların eski rengine dönmesine büyük fayda sağlamaktadır.

Malzemeler: 30 gram havuç tohumu yağı, 20 gram ceviz yağı, 10 gram ısırgan tohumu yağı, 10 gram çörek otu yağı.

Saç Beyazlaması Kürünün Hazırlanışı: Yukarıda sayılan malzemeler bir güzel karılacak ve bu karışım saç diplerine , saç köküne nüfuz edecek biçimde masaj ile uygulanacak. Uygulamadan sonra saçın doğal şampuan ile yıkanması etkisini güçlendirecektir.

Şimdi ise sizlere Ahmet Maranki tarafından saç beyazlaması konusunda tavsiye edilen 3 farklı bitkisel çözüm önerisini anlatmak istiyorum.

1.Kür: Kaynayan 1 litre suya 5 adet cevizin kurutulmuş yeşil kabuğu ilave edilir ve sadece 5 dakika kaynatılır. Elde edilen bu ceviz kabuğu çayı ile saçlar her gün saç diplerine masaj yapılarak yıkanır.

Bu uygulamaya 21 gün devam edilir. Bireysel farklılıklarımızı da hesaba katacak olursak –bana göre- bazılarımız için uygulama süresini uzatmak gerekebilir.

2.Kür: Kaynamakta olan 1 litre suya 10 adet cevizin sert olan dış kabuğu ilave edilir ve bu yöntemde 15 dakika kaynatma gerekir. Uygulama şekli birinci madde ile aynıdır.

3.Kür: Yukarıdaki malzemeyi bulamayanlar için önerilen bu yöntemde cam bir kabın içerisine 3 tatlı kaşığı ceviz yağı, yarım tatlı kaşığı kadar kristal tuz ve 1 tatlı kaşığı kadar alkali su koyulur ve malzemeler eriyene kadar karıştırılır.

Elde edilen bu karışım tıpkı diğer maskeler gibi saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Saç bir bone ile sarılarak, maske  1-3 saat arası saçta bekletilir ve yıkanır. Fakat yıkama sırasında şampuan değil sabun kullanmak gerekir. Son durulama suyu olarak ise elma sirkeli su kullanılır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

sac-beyazlamasina-ne-iyi-gelir
Saç Beyazlaması için Bitkisel Çözüm ve Öneriler

Bu yazı saç beyazlamasına iyi gelen besinler bitkisel yağlar şifalı bitkiler karşı son ilaç doğal kesin çözüm çare şampuan hap dua ne iyi gelir nasıl olur durur önlenir giderilir yavaşlatılır geçer önlenir için çörek otu yağı ilaç sprey vitamin bitkisel çözüm ceviz kürü hangi doktora gitmeliyim suna dumankaya ömer coşkun ahmet maranki konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.