Saç Beyazlamasına Karşı Kesin Çözüm Son Çare

0
751
Okunma

Saç beyazlaması konusunu kafanıza takmanıza artık pek gerek yok gibi görünüyor. Çünkü bu yazıda ilk önce Osman Müftüoğlu, daha sonra ise Ahmet Maranki tarafından önerilen ve saç beyazlamasına kesin çözüm sağlayan önerileri göreceksiniz.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm: Profesör Doktor Osman Müftüoğlu tarafından verilen ve aşağıda tarifini yapacağımız bitkisel formül, saç köklerini besleyerek beyazlama sürecini durdurmakta ve saçların eski rengine dönmesine büyük fayda sağlamaktadır.

Malzemeler: 30 gram havuç tohumu yağı, 20 gram ceviz yağı, 10 gram ısırgan tohumu yağı, 10 gram çörek otu yağı.

Saç Beyazlaması Kürünün Hazırlanışı: Yukarıda sayılan malzemeler bir güzel karılacak ve bu karışım saç diplerine , saç köküne nüfuz edecek biçimde masaj ile uygulanacak. Uygulamadan sonra saçın doğal şampuan ile yıkanması etkisini güçlendirecektir.

Saç Beyazlamasına Ne iyi Gelir? Şimdi ise sizlere Ahmet Maranki tarafından saç beyazlaması konusunda tavsiye edilen 3 farklı bitkisel çözüm önerisini anlatmak istiyorum.

1.Kür: Kaynayan 1 litre suya 5 adet cevizin kurutulmuş yeşil kabuğu ilave edilir ve sadece 5 dakika kaynatılır. Elde edilen bu ceviz kabuğu çayı ile saçlar her gün saç diplerine masaj yapılarak yıkanır.

Bu uygulamaya 21 gün devam edilir. Bireysel farklılıklarımızı da hesaba katacak olursak –bana göre- bazılarımız için uygulama süresini uzatmak gerekebilir.

2.Kür: Kaynamakta olan 1 litre suya 10 adet cevizin sert olan dış kabuğu ilave edilir ve bu yöntemde 15 dakika kaynatma gerekir. Uygulama şekli birinci madde ile aynıdır.

3.Kür: Yukarıdaki malzemeyi bulamayanlar için önerilen bu yöntemde cam bir kabın içerisine 3 tatlı kaşığı ceviz yağı, yarım tatlı kaşığı kadar kristal tuz ve 1 tatlı kaşığı kadar alkali su koyulur ve malzemeler eriyene kadar karıştırılır.

Elde edilen bu karışım tıpkı diğer maskeler gibi saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Saç bir bone ile sarılarak, maske  1-3 saat arası saçta bekletilir ve yıkanır. Fakat yıkama sırasında şampuan değil sabun kullanmak gerekir. Son durulama suyu olarak ise elma sirkeli su kullanılır.

SAÇ BEYAZLAMASI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

sac-beyazlamasina-ne-iyi-gelir
Saç Beyazlaması için Bitkisel Çözüm ve Öneriler

Bu yazı saç beyazlamasına iyi gelen şampuan vitaminler besinler yağlar bitkiler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare soğan kürü sarımsak şampuan çözüm bulanlar ceviz kür için ne yapılmalı okunacak dua hangi doktora gidilir bölüm bakar çörek otu kullananlar ne yapmalıyım nasıl durdurulur gider önlenir olur kapatılır yavaşlatılır eski rengine döner saç beyazlamasını önleyen hap durdurma yavaşlatma engelleyen önleyici konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın